توکلی: آزمون سراسری ۹۹ را بدون اعمال تاثیر قطعی معدل برگزار کنید

تهران - ایرنا - رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت وعدالت با ارسال نامه هایی جداگانه به وزیران علوم، بهداشت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش از آنان خواست تا با پرهیز ازهرگونه تصمیم گیری تنش‌زا، آزمون سراسری ۹۹ نیز همچون امسال بدون در نظر گرفتن تاثیر قطعی معدل یک سال برگزار شود.

احمد توکلی در این نامه بار دیگر خواستار دادن حق انتخاب دفترچه سوالات برای داوطلبان نظام قدیم شد.

توکلی یادآور شد: پس از اعلام مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر تاثیر قطعی نمرات امتحان نهایی در آزمون سراسری سال ۹۸، دیده‌بان شفافیت و عدالت به تقاضای ده‌ها هزار داوطلب کنکور که به این مصوبه اعتراض داشتند، موضوع را بررسی و ناعادلانه بودن آن را تایید کرد همچنین در مورد پیامدهای خطیر اجتماعی و امنیتی آن هشدارهای لازم را به مسئولان مربوط اعلام داشت.

توکلی افزود: دیدار با وزیر وقت آموزش ‌وپرورش، نامه بیش از ۱۷۰ نماینده مجلس در اعتراض به این مصوبه، صدور بیانیه دیده‌بان، نامه‌نگاری با رییس دفتر رییس جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی از جمله این اقدامات بود. این اقدامات در نهایت به لغو تاثیر قطعی معدل در آزمون سراسری ۹۸ انجامید.

توکلی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال میزان پوشش امتحانات نهایی نسبت به سال ۹۷ تغییر مثبت نداشته و حتی برگزاری امتحانات استاندارد از دو سال به یک سال تقلیل یافته است، تمامی دلایل ناعادلانه بودن تاثیر قطعی معدل در کنکو ۹۸ و در کنکور سال ۹۹ نیز به قوت خود باقی است.

وی تاکید کرد: همان‌گونه که آگاه هستید مجلس در حال بررسی پیش‌نویس طرحی برای شیوه جدید سنجش و پذیرش دانشجو است و احتمالاً سال ۹۹ آخرین سال برگزاری کنکور به شیوه فعلی خواهد بود، بنابراین مقتضی است شورای سنجش و پذیرش دانشجو در این یک سال باقی‌مانده از قانون فعلی از هر گونه تصمیم تنش‌زا و حساسیت‌برانگیز مانند تاثیر قطعی معدل (به هر میزان) که باعث درگیری مجدد مجلس با این موضوعات خواهد شد جلوگیری به عمل آورد و کنکور ۹۹ نیز مانند سال قبل با تاثیر مثبت معدل برگزار شود.

توکلی تصریح کرد: مطالبه حق انتخاب دفترچه سوالات برای داوطلبان نظام قدیم که طی نامه‌ای رسمی به رییس محترم شورای سنجش و آموزش تقدیم شده است، نیز بررسی شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =