ایرنا به موفقیت‌های جهانی می‌اندیشد

تهران- ایرنا- مدیرعامل ایرنا گفت: نقطه آرمانی برای جایگاه ایرنا، رسانه‌ای موفق در سطح منطقه ای و جهانی است و پرورش خبرنگاران برجسته بین‌المللی از لوازم آن محسوب می‌شود.

دکترسید ضیاء هاشمی در نشست فصلی با کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) با تقدیر از خبرنگارانی که روحیه پرسشگری و مطالبه شفاف سازی از مدیران را دارند، گفت:  شایعات ساختگی  در شرایط ابهام و فقدان  شفافیت تبدیل به خبر پذیرفتنی می شوند. این ابهامات با شنیده ونقد شدن رفع شده و ذهنیت های نادرست برطرف می شود؛ بر همین اساس فضای گفتگو باید تقویت شده و توسعه یابد.

وی افزود: در شرایط حساس کنونی کشور، نه تنها در تقابل رسانه ای و سیاسی با دنیا که با تقابل نظامی ههم مواجه هستیم هستیم، ولی با وجود مشکلات ناشی از خروج رئیس جمهوری آمریکا از برجام و تفکرات واهی وی، پس از یکسال رشد اقتدار و انسجام اجتماعی را در کشور شاهد هستیم.

مدیرعامل ایرنا گفت: تنش های اقتصادی واجتماعی نسبت به یک سال گذشته کنترل شده و روند تولید در کشور رو به بهبود است و برآیند میزان رشد اقتصادی به سمت مثبت میل دارد؛ اما نباید فراموش کرد مشکلات مالی دولت در شرایط کنونی به دلیل وضعیت فروش نفت و فشارهای بی سابقه آمریکا بیش از پیش است.

وی با اشاره به حساسیت موجود در شرایط فعلی و جنگ رسانه ای موجود، به نیاز ایرنا به تحول اشاره و عنوان کرد: در پاسخ به همین نیاز، چشم اندازی ترسیم شده و دراین راه قدم برداشته ایم.

هاشمی افزود: امروز با تلاش ها، تحولات و تغییرات صورت گرفته، امکان سرعت عمل بیشتر فراهم شده قابل توجه است؛ در مبحث شاخص بازدیدها، سیستم تحریریه جدید جایگاه ایرنا را در رتبه بندی ها ارتقا داده و حتی باعث افزایش بازدید از سایت شده است.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به حضور ایرنا در نشست های بین المللی گفت: موقعیت ما در تعاملات خارجی بهتر از گذشته است و نوع نگاه به سازمان خبرگزاری در سطح بین المللی بهبود یافته است.

وی همچنین با اشاره به لازمه‌های حضور ایرنا در عرصه‌های بین‌المللی خبر از رونمایی نسخه چینی ایرنا در بخش زبان های خارجی در آینده ای نزدیک خبر داد.

وی به ارتقای خلاقیت، موضع اعتماد به نفس و تعامل بالای ایرنا اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در نمایشگاه الکامپ و در عرصه استارتاپ‌ها حضور عملی و فعالی را تجربه کردیم.

هاشمی گفت: چشم انداز روشنی برای ایرنا دیده می شود. بر اساس برنامه راهبردی سازمان که در ابتدای سال ابلاغ شد و در طول سال پیگیری می شود، می‌دانیم در حوزه خبر به کدام سو در حال حرکت هستیم، البته مشاوره همکاران خبرنگار می تواند در این مسیر کمک کننده باشد.

مدیرعامل ایرنا، نقطه آرمانی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی را داشتن جایگاه مطلوب در سطح بین‌المللی و دستکم منطقه‌ای خواند و لازمه تحقق این امر را پرورش خبرنگاران برجسته بین المللی دانست.

وی اظهار داشت: ایرنا رسانه فراجناحی دولت و ملت است، حرف ملت را می زند و خلاف‌ها و کاستی‌های آشکار و پنهان را مطرح می کند.

در این نشست صمیمانه با حضور خبرنگاران و کارکنان ایرنا در نمازخانه سازمان مرکزی، مدیرعامل و معاونان وی به سوالات همکاران پاسخ دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =