۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83408690
۰ نفر

برچسب‌ها

نظرسنجی: سیاستمداران آمریکایی غیرقابل اعتمادتر از رسانه ها هستند

تهران – ایرنا – نتایج یک نظرسنجی حاکی است که مردم آمریکا به رسانه های خبری این کشور بی اعتمادند، اما مقام های سیاسی و دولتی را حتی غیرقابل اعتمادتر از رسانه ها می دانند.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، نتایج این نظرسنجی که مرکز تحقیقاتی «پیو» آن را انجام داد، نشان می‌دهد که ۶۹ درصد از آمریکایی‌ها معتقدند دولت فدرال از روی عمد اطلاعات مهم را از مردم دریغ می‌کند، درحالی که ۶۱ درصد می‌گویند رسانه‌های خبری عمداً وقایع مهم را نادیده می‌گیرند. ۹۱۰۹

تقریباً دوسوم از مردم آمریکا تشخیص واقعیت و کذب از سخنان مقام‌های منتخب این کشور را دشوار می‌دانند و تقریباً نیمی نیز نظر مشابهی در مورد اطلاعات و اخباری دارند که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شود.

در این نظرسنجی، افزایش بی اعتمادی در میان مردم آمریکا به نهادها و همچنین بین خود نهادها مورد توجه قرار گرفت، امری که ممکن است پرداختن به موضوعات سیاسی و اجتماعی را با دشواری بیشتری همراه کند.

براساس اعلام مرکز تحقیقاتی پیو، دستکم بخشی از دلیل بی اعتمادی به دولت آمریکا به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور مربوط است که از زمان به قدرت رسیدن دستکم ۱۰ هزار دروغ گفته و مدام به رسانه‌های جریان اصلی حمله کرده است.

۱۴ درصد از آمریکایی‌ها دلیل چرایی کاهش اعتماد به دولت را شخص ترامپ و دولت وی اعلام کردند، در حالی که ۱۰ درصد مسئولیت این مساله را متوجه رسانه‌های خبری دانستند.

ترامپ از زمان روی کار آمدن، رسانه‌های جریان اصلی آمریکا را دشمن مردم خوانده و روزنامه نگاران را به پوشش غیرمنصفانه اخبار مربوط به پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده، متهم کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =