شرایط فعالیت بازرگانان افغانستان در چابهار فراهم است

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار گفت: شرایط برای فعالیت بازرگانان و فعالان اقتصادی افغانستان در این منطقه فراهم است و بدون هیچ دغدغه ای می توانند به ثبت شرکت و فعالیت مورد نظر اقدام کنند.

عبدالرحیم کردی روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات تجار افغانستان که با حضور والی نیمروز افغانستان در منطقه آزادچابهار برگزار شد اظهار داشت: سرمایه گذاران افغانستان در چابهار فعالیت خوبی دارند و به تولید و اشتغال کمک شایانی کرده اند.

وی با قدردانی از حضور والی ایالت نیمروز افغانستان در چابهار خاطرنشان کرد: استان سیستان وبلوچستان و افغانستان روابط تجاری و سیاسی خوبی دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: امکانات اقتصادی و زیرساختی در این شهرستان وجود دارد و برای افغانستان بصورت خاص فراهم شده و دست سرمایه گذاران این کشور را به گرمی می‌فشاریم.

وی ادامه داد: سه هزار شرکت تجاری، بازرگانی، صنعتی، خدماتی، تولیدی و صنعتی در منطقه آزاد چابهار ثبت شده که از این تعداد ۳۰۰ شرکت خارجی است و افغانستان نیز بیشترین شرکت ثبت شده در بین کشورهای مختلف را دارد.

کردی بیان کرد: منطقه آزادچابهار نقش مهمی در توسعه افغانستان دارد و تمام مشکلات بازرگانان افغانستان در این منطقه در زمینه معافیت‌های مالیاتی، استفاده از گواهینامه رانندگی، خروج و مراجعت، واردات و صادرات کالا پیگیری لازم انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ولی سلطان والی ولایت نیمروز افغانستان امروز / سه شنبه / پس از ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان وبلوچستان، فرماندار کنارک وجمعی از مسئولان و فعالان اقتصادی قرار گرفت و سپس از ظرفیت‌های اقتصادی و تولیدی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =