تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی تا سقف 50 میلیون تومان پرداخت می شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون مشارکت های مردمی، اشتغال، مسکن و مراکز غیردولتی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، از افزایش میزان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تا سقف 50 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش ایرنا، زهره شریفی روز سه شنبه در جلسه بررسی تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان زیرپوشش بهزیستی استان که با حضور کارشناسان دفتر اشتغال و همچنین مسئولان اعتبارات بانک های عامل استان برگزار شد، در خصوص شرایط اعطای این تسهیلات، اظهار داشت: چنانچه مددجویان بتوانند طبق بررسی های مددکاری با گذراندن دوره های حرفه آموزی رایگان، برای خود ایجاد شغل کنند می توانند به بهزیستی شهرستان های تابعه برای دریافت تسهیلات با کارمزد چهاردرصد مراجعه کنند.

وی ادامه داد: پس از اعطای تسهیلات به مددجویان و حمایت های بعد از آن، اگر برای بهزیستی محرز شود که به خودکفایی رسیده اند، مستمری آنها قطع خواهد شد.

در ادامه معاون پشتیبانی اداره کل بهزیستی استان، یکی از اهداف سازمان بهزیستی را توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد شرایط اشتغال برای آنها عنوان کرد و گفت: بهزیستی در این راستا با کمک بانک های عامل استان سعی کرده این شرایط را برای مددجویان فراهم کند که با دریافت تسهیلات اشتغال زایی به خودکفایی برسند و از چرخه حمایت خارج شوند.
شهاب حسینی با بیان اینکه اشتغال زایی مددجویان می تواند تاثیر بسیاری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد، افزود: بانک ها از پرداخت اقساط تسهیلات توسط مددجویان اطمینان داشته باشند، چرا که مبلغ ماهیانه مستمری مددجویان می تواند برای ضمانت در اختیار بانک ها قرار بگیرد.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.
نزدیک به پنج هزار نفر هم پشت نوبت دریافت خدمات از بهزیستی هستند.

۷۴۶۰/۸۰۶۶

برچسب‌ها