۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 83408676
۰ نفر

برچسب‌ها

نامزد نخست وزیری اسپانیا رای اعتماد مجلس را کسب نکرد

مادرید- ایرنا- «پدرو سانچز» نامزد نخست وزیری اسپانیا که در روز ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت)، پیروز انتخابات سراسری کشور شد امروز سه شنبه رای اعتماد مجلس نمایندگان را کسب نکرد.

سانچز در حالی نیاز به ۱۷۶ رای برای دستیابی به رای اکثریت مطلق داشت که نمایندگان مجلس به او ۱۲۴ رای مثبت، ۱۷۰ رای منفی و ۵۲ رای ممتنع دادند.

مجلس نمایندگان اسپانیا از ظهر روز دوشنبه نشست بررسی گزینه نخست وزیری پدرو سانچز را آغاز نمود. در این نشست ابتدا سانچز برنامه هایش را ارائه داد و سپس نوبت به احزاب اپوزیسیون می رسید که در مدت زمان های نیم ساعته مواضع خود را اعلام نمایند که در روز دوشنبه نوبت رهبران سه حزب مردمی، شهروندان و پودموس بود و مابقی احزاب نیز امروز سه شنبه مواضعشان را اعلام کردند.

رای گیری دوم روز پنجشنبه برگزار خواهد شد که در این مورد کسب رای اکثریت نسبی هم سانچز را به نخست وزیری اسپانیا در دوره جدید خواهد رساند.

انتخابات سراسری اسپانیا شامل انتخابات مجلس نمایندگان و سنا اردیبهشت ۹۸ در این کشور برگزار شد و حزب سوسیالیست با کسب ۱۲۳ کرسی کنگره، پیروز این انتخابات شد. 
حزب مردمی اسپانیا با ۶۶ کرسی ؛ حزب شهروندان با ۵۷ کرسی ؛ حزب پودموس با ۴۲ کرسی و حزب بوکس با ۲۴ کرسی به ترتیب در رده های دوم تا پنجم قرار گرفتند. 
در انتخابات مجلس سنا هم حزب سوسیالیست با کسب ۱۲۱ کرسی بیشتر کرسی های مجلس سنا را از آن خود کرد و حزب مردمی نیز توانست ۵۶ کرسی مجلس سنا را از آن خود کند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =