تشریح موارد قانونی مربوط به جانبازان و رزمندگان معسر

تهران- ایرنا- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح موارد قانونی ارائه خدمات جانبازان و رزمندگان معسر گفت: طبق قانون جانبازان معسر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران و رزمندگان معسر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح قرار دارند.

به گزارش روز سه‌شنبه بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل با اشاره به ماده ۸۸ قانون جامع برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت: در اجرای جزء «۱» بند «ب» این ماده از قانون تاکنون ۳۹ هزار و ۴۰۵ نفر از جانبازان معسر تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته‌اند و ماهیانه نسبت به پرداخت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت اقدام می‌شود.
وی در خصوص رزمندگان معسر توضیح داد: بر اساس بند «ژ» ماده ۸۷ قانون برنامه ششم مسئولیت رسیدگی و ارائه خدمات مطابق قوانین و مقررات به تمام جانبازان، آزادگان و خانواده معظم شهدایی که در بنیاد دارای پرونده ایثارگری هستند بر عهده بنیاد بوده و مسئول رسیدگی و ارائه خدمات رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با معرفی و تائید واحد امور ایثارگران نیروهای مسلح، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح جمهوری ایران (ساتا) است.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: پیش از تصویب قانون جامع برنامه ششم توسعه تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد و معسر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) قرار گرفته‌اند و چنانچه اعتبارات قانونی آن در اختیار بنیاد قرار بگیرد، بنیاد نسبت به پذیرش و خدمات‌رسانی به آنان نیز اقدام خواهد کرد.
در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر آزاده شدند. مردم ایران در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۳۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
شمار کل جانبازان کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد. ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر (۵۹ درصد) جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر (۴۱ درصد) بیش از این میزان جانبازی دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =