۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83408658
۰ نفر

برچسب‌ها

رونق صادرات، شکوفایی اقتصادی کشور را به همراه دارد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: یکی از موضوعاتی که می تواند باعث شکوفایی اقتصادی در کشور و استان ما بشود رونق صادرات است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی عصر سه شنبه در جلسه ای که با موضوع بررسی فرآیند صادرات مشتقات نفتی در سرسرای جلسات معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت صادرات در دنیای امروزی بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از کشورهای جهان روی آن سرمایه گذاری کرده اند.

وی تصریح کرد: امروزه در دنیا بیشتر کشورهای تولید کننده به سمت صادرات حرکت می کنند چرا که به خوبی از مزایای آن آگاه بوده و در عین حال تلاش می کنند تا بازارهای بیشتری را به تسخیر خود درآورند.

حاتمی ادامه داد: کشور ما و استان کرمانشاه هم در زمینه صادرات محصولات نفتی و هم غیرنفتنی حرف های بسیاری برای گفتن دارد و در هر 2 بخش نیز بسیاری کشورها از ایران و کرمانشاه محصول مورد نیاز خود را وارد می کنند.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در این میان نفت و مشتقات آن از ظرفیت خوبی برای توسعه برخوردار هستند و کشورمان می تواند محصولات باکیفتی در این زمینه تولید و نیاز بسیاری کشورهای دیگر را مرتفع کند.

وی ادامه داد: در همین رابطه کرمانشاه با داشتن سه پالایشگاه تولید کننده بسیار خوبی در زمینه نفت و مشتقات آن به حساب می آید اما باید شرایطی فراهم شود که این محصولات از داخل خود استان صادر شود.

حاتمی در پایان از اداره کل گمرکات، اداره کل استاندارد و مسئولان پالایشگاه های کرمانشاه خواست تا در جلسه مشترک راه های افزایش همکاری را بررسی تا زمینه برای توسعه صادرات محصولات نفتی و  مشتقات آن فراهم شود.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶