۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83408651
۰ نفر

برچسب‌ها

وجود هشت هزار میلیارد تومان پروژه  راه  و ریلی در البرز

کرج – ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: هشت هزار میلیارد تومان پروژه زیرساختی در حوزه راه و راه آهن در استان البرز وجود دارد.

به گزارش ایرنا، محمد اسلامی روز سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: پیشرفت های خوبی در این بخش شاهد بودیم اما تاحدودی اتمام پروژه ها در البرز طولانی شده است.

وی ادامه داد: براساس بررسی ها، عمده دلیل طولانی شدن تکمیل پروژه های این بخش وجود معارضان متعدد بوده که در البرز داریم هرچند مساله معارضان پروژه بزرگرهی شهید همت حل شده است.

اسلامی گفت: یکی از مشکلات برسر راه پروژه شهید وجود دکل برق فشار قوی است که باید جابه جا شود، بنابراین هماهنگی های لازم با وزارت نیرو در این زمینه به عمل آمده است.

وی اضافه کرد: آزاد راه تهران – شمال نیز پیشرفت های خوبی داشته که امیدواریم برای هفته دولت به بهره برداری برسد.

اسلامی خاطرنشان کرد: پروژه آزاد راه کنار گذر جنوب البرز که شهرستان آبیک قزوین را به چرمشهر در شرق تهران متصل می کند، پیشرفت فیزیکیخوبی داشته و امیدواریم قبل از پایان سال جاری بخش اعظمی ازاین پروژه زیر بار ترافیک رود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: متروی هشتگرد در استان البرز یکی از بزرگترین ایستگاه درآن پیش بینی شده که سهم بالایی در تردد مردم استان های البرز و تهران دارد که پیش بینی می شود این پروژه نیز تا پایان تابستان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

اسلامی اضافه کرد: جاده طالقان یکی دیگر از پروژه های در دست ساخت بوده که دارای تونل ۹۵۰ متری است و به تازگی حفاری این تونل آغاز شده است.

وی به وضعیت فرودگاه پیام البرز اشاره کرد و اظهارداشت: رفع موانع حقوقی، قانونی، سطوح پروازی، مراقبت پرواز با پیگیری های صورت گرفته رو به پایان است و این فرودگاه باید اقداماتی را نیز برای مباحث ممیزی انجام دهد تا از این مشکل خارج شود.

با حضور معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از وزرا امروز تعدادی طرح تولیدی صنعتی و عمرانی در استان البرز به بهره برداری رسید.

همچنین نیازهای برخی پروژه های عمرانی استان البرز مورد بررسی قرار گرفت.

استان البرز دارای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک ایران را به خود اختصاص داده است.

این استان با مشکلات ترافیکی مواجه بوده که برای برون رفت از این ترافیک، دولت پروژه های آزاد راهی متعددی مانند تکمیل آزاد راه تهران - شمال، توسعه بزرگراه شهید همت، احداث آزاد راه آبیک - چرمشهر، بزرگراه شمالی و جنوبی کرج را در دست اقدام قرار داده است.

۸۰۲۹/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =