۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 1690
کد خبر: 83408639
۰ نفر
ممنوعیت ورود پسماندهای ویژه و خطرناک به مجتمع محمدآباد

قزوین-ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: انتقال پسماندهای صنعتی، شیمیایی و خطرناک به استان برای دفن در مجتمع پردازش زباله شهری (عادی) محمدآباد ممنوع است.

حسن پسندیده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص تذکر و سوال نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط در خصوص ورود حجم انبوهی پسماند خطرناک در ماه‌های گذشته به سایت پردازش زباله محمدآباد، افزود: صحت و سقم این موضوع به تایید مراجع ذیصلاح و دستگاه های نظارتی نرسیده و اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین نیز آنرا تایید نمی کند.

وی اظهار داشت: اگر پسماند خطرناک و ویژه به صورت غیر مجاز و غیر قانونی، به سایت پردازش پسماند عادی محمد آباد وارد شده باشد، متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
این مسئول گفت: انتظار می رود اگر مستنداتی در این خصوص وجود دارد، نسخه ای از آن نیز برای دستگاه متولی (حفاظت محیط زیست) ارسال شود تا مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین یادآور شد: از ابتدای سال 97 انتقال پسماندهای صنعتی و خطرناک از سایر استان ها به قزوین جهت دفن در لندفیل سایت پسماند صنعتی محمداباد ممنوع شده و صرفا این سایت از تاریخ با هماهنگی و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست مجاز به پذیرش پسماندهای جامد صنعتی و ویژه استان بوده است.
پسندیده ادامه داد: از ابتدای سال جاری نیز انتقال پسماندهای شیمایی و دارویی بیمارستان های 6 استان همجوار که قبلا به این سایت منتقل می شد، براساس تصمیم کارگروه های استانی ممانعت شده است.

3013