۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83408622
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۰ نفر در پدافند هوایی سمنان در طرح های مهارت آموزی شرکت کردند

سمنان- ایرنا- فرمانده مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان گفت: ۲۰۰ نفر از فروردین تا پایان تیر ۹۸ در پدافند هوایی سمنان در دوره های آموزشی مهارت آموزی شرکت کردند.

سرهنگ داود خوش چشم عصر سه شنبه در نشست خبری در سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان افزود: آموزش‌های ارائه شده به کارکنان پدافند هوایی سمنان در ۶ رشته امداد حوادث، بایگانی اسناد و مدارک، آشنایی با سامانه‌های الکترونیکی، آرایشگری، ساختمان سازی و دوره‌های تعمیر خودروهای سبک و سنگین بوده است.
وی ادامه داد: قرارگاه مهارت آموزی به درخواست رهبر معظم انقلاب در پدافند هوایی استان سمنان تشکیل شده و سربازان وظیفه به صورت اختیاری طرح‌های مهارت آموزی را فرا می‌گیرند.
فرمانده مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان گفت: در ۲ سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۱۰ نفر با شرکت در دوره‌های مهارتی مدرک فنی و حرفه‌ای کسب کردند.
سرهنگ خوش چشم اضافه کرد: در سالجاری اجرای طرح مهارت آموزی برای یک هزار و ۷۰۰ تن از کارکنان پدافند هوایی سمنان برنامه‌ریزی شده که با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوط این طرح مهم محقق می‌شود.
وی افزود: ارتقا تجربه و مهارت کارکنان پدافند هوایی سمنان در کنار توجه به رویکردهای نظامی در دستور کار است و توجه به مهارت آموزی می‌تواند توسعه روزافزون کشور را شتاب دهد.
وی تصریح کرد: خوشایند کردن خدمت وظیفه عمومی و افزایش بهره وری کارکنان یکی از علت‌های اساسی اجرای طرح‌های مهارت آموزی در بین کارکنان پدافند هوایی سمنان است.
وی ادامه داد: با توجه به مهارت آموزی می‌توان برای ایجاد اشتغال سربازان بعد از دوره خدمت وظیفه عمومی اقدام کرد و تفاهم نامه‌های مختلفی در این بخش در سال‌های گذشته در استان تدوین شده است.
فرمانده مرکز آموزش و میدان تیر شهدای وظیفه پدافند هوایی سمنان گفت: در قالب دوره‌های مختلف برای ارائه آموزش و مدارک مهارت آموزی به سربازان پدافند هوایی سمنان اقدام می‌شود و باید از این ظرفیت برای رونق کسب و کار در آینده بهره برد.
در استان سمنان دست کم ۶۰۰ حرفه در ۱۸ مرکز ثابت و شعب آموزش فنی و حرفه‌ای در حال آموزش است.
۷۳۳۹/۷۴۰۸