۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۱
کد خبرنگار: 2473
کد خبر: 83408616
۰ نفر
حمله هکری به یکی از پیمانکاران سازمان جاسوسی روسیه

تهران- ایرنا - هکرها با حمله به سایت یکی از پیمانکاران سازمان جاسوسی روسیه دریافتند این پیمانکار قصد شکستن ساختار امنیتی مرورگر تور (Tor) را داشته و روی چند پروژه محرمانه دیگر کار می‌کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بی‌بی‌سی، تور یک مرورگر وب ناشناس است که مورد استفاده کاربران علاقمند به دسترسی به وب تاریک و فرار از نظارت دولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مرورگر در روسیه بسیار محبوب است.
وب تاریک بخشی از شبکه جهانی وب است که از مجموعه‌ای از شبکه‌های کوچک تشکیل شده و از اینترنت استفاده می‌کند، اما دسترسی به آن تنها با استفاده از نرم‌افزارهای خاص، تنظیمات اختصاصی یا با استفاده از مجوزهای خاص امکان‌پذیر است. وب تاریک بخشی از وب پنهان است که محتویات آن توسط موتورهای جستجوی استاندارد نشانه‌گذاری نمی‌شود و در نتیجه در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد.

هکرها ۷.۵ ترابایت اطلاعات از یکی از پیمانکاران سازمان خدمات امنیت فدرال FSB به سرقت بردند که دربرگیرنده جزئیات پروژه این پیمانکار بود. این هکرها که عضو گروه ۰v۱ru$ بودند، در تاریخ ۱۳ جولای به اطلاعات این شرکت دسترسی یافتند و صفحه اینترنتی آن را با یک صورتک جایگزین کردند که معمولاً توسط اوباش اینترنت (ترول‌ها) مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اطلاعات به دست آمده از این تهاجم هکری، حداقل ۲۰ پروژه غیر عمومی وجود دارد که ظاهراً بخش عمده آن به سفارش یک واحد نظامی مرتبط با FSB درحال اجرا بوده است. روسیه اخیراً رکورد اتصال به مرورگر تور را با ۶۰۰ هزار کاربر فعال در تاریخ ۱۱ جولای شکست. در ابتدای سال جاری میلادی این مرورگر تنها ۳۰۰ هزار کاربر در روسیه داشت، اما از آن هنگام تاکنون این رکورد پنج بار شکسته است. میانگین کاربران روزانه مرورگر تور در روسیه در طول سه ماه گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نفر بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =