شرکت‌های هرمی در رامهرمز قربانی نداشتند
تصویر آرشیوی است

اهواز- ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان با اشاره به شناسایی عوامل تعدادی از شبکه های هرمی در این شهرستان، گفت: با اشراف نیروهای قضائی، امنیتی و انتظامی، این شرکت ها در سطح رامهرمز قبل از اینکه قربانی بگیرند، بسته شدند.

موسی ممبینی روز سه شنبه بدون ذکر نام این شرکت‌ها در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پرونده این شرکت‌ها و عوامل آنها در دستگاه قضائی در حال تکمیل است، بیان داشت: پیش از اینکه این شرکت‌ها بتوانند قربانی داشته باشند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

وی بدون اشاره به نحوه عضوگیری این شرکتها، خواستار ارتقای دانش انتظامی و هوشیاری شهروندان به ویژه جوانان در مواجهه با چنین افراد و شرکت‌هایی شد.

رئیس شورای تأمین شهرستان در پاسخ به این سوال که آیا بر تبلیغات خیابانی که صورت گرفته نظارتی وجود دارد، گفت: به یقین از طریق همین نظارت‌های دستگاه‌های امنیتی و انتظامی شهرستان فعالیت این شرکت‌ها کشف شد.

بر اساس این گزارش، شرکت‌هایی هرمی در شهرستان رامهرمز با وعده‌های دروغین تحت عنوان اشتغال در شرکت‌های خودروسازی و یا کار در یکی از بنادر شمال کشور سعی در جذب جوانان داشتند اما بعد از مدتی ادعاهای دیگری را مطرح و افراد را به فعالیت‌هایی با پوشش بازاریابی شبکه ای ترغیب می‌کردند تا به اهداف سودجویانه خود دست پیدا کنند.

در دی ماه سال ۸۴ فعالیت این شرکت‌ها در زمره جرایم اخلال در نظام اقتصادی کشور به شمار آمد لذا ازآن به بعد این شرکت‌ها به صورت زیر زمینی و تحت عنوان‌های مختلف اقدام به عضوگیری کرده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد این شرکت‌های غیرقانونی دام تبلیغات فریبنده خود را بیشتر برای جوانان تحصیل کرده، اما بیکار در شهرستانها می‌گسترند.

۹۹۳۱/‏۶۰۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =