۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 920
کد خبر: 83408569
۰ نفر

برچسب‌ها

پژو در قرارداد دوم خود با ایران خودرو متضرر شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل ایران خودرو گفت: این شرکت در قرارداد خود با پژو تجربه تلخی داشت، اما قرارداد دوم را به گونه ای تنظیم کرد تا در صورت ترک مجدد بازار، پژو متضرر شود و این اتفاق رویداد.

به گزارش روز سه شنبه گروه صنعتی ایران خودرو، «هاشم یکه زارع» در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام ایران خودرو پیرامون قرارداد با پژو توضیح داد: داخلی سازی پژو ۳۰۱ نشان می دهد که در قرارداد اجرا شده، موضوع انتقال دانش و فناوری به انجام رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به کسانی که اظهار می کنند امکان تولید پژو ۳۰۱ وجود ندارد، گفت: بدون حضور پژو با کمک و همراهی قطعه سازان،  این پروژه را تا تحقق کامل پیش خواهیم برد.

به گفته وی، علاوه بر تولید پژو ۳۰۱، تولید و عرضه پژو ۲۰۷ با سقف پانوراما و دناپلاس با گیربکس اتوماتیک، از جمله برنامه های امسال ایران خودروست.

به گزارش ایرنا، پس از خروج شرکای خارجی از بازار ایران، گروه صنعتی ایران خودرو مصمم شد، پژو ۳۰۱ را به شکل مستقل و بدون حضور شریک خارجی به تولید برساند.

خروج از ماده ۱۴۱

یکه زارع اظهار داشت:‌ به منظور حفظ ارزش ذاتی سهام ایران خودرو، در صورتی که تجدید ارزیابی سرمایه گذاری‌ها برای خروج از ماده ۱۴۱  کفایت نکند، به سراغ دارایی رفته و اولویت نخست ما زمین هاست.

وی اظهارداشت:چنانچه تجدید ارزیابی سرمایه گذاری ها، امکان خروج از ماده ۱۴۱ را فراهم کند، دیگر نیاز به تجدید ارزیابی دارایی ها نیست.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =