۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83408492
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰۶ فقره کودک آزاری در ایلام ثبت شد

ایلام - ایرنا - مدیر کل بهزیستی ایلام از ثبت ۲۰۶ فقره کودک آزاری در یکسال گذشته توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، زهرا همتی روز سه شنبه در همایش تخصصی کودک با ذکر اینکه از این شمار ۱۰۲ کودک دختر و ۱۰۴ کودک نیز پسر بوده است، افزود: ۵۱ نفر از کودکان آزار دیده زیر چهار سال بوده اند.

وی نوع آزار این کودکان را به ترتیب ۳۷ درصد جسمی، ۲۱ درصد عاطفی و ۴۱ درصد نیز غفلت و بی توجهی به کودکان عنوان کرد و گفت: ۸۷ درصد این کودکان از سوی پدر و درصد مابقی نیز از سوی مادر و سایر افراد آزار دیده اند.

مدیرکل بهزیستی ایلام با ذکر اینکه ۳۷ درصد کودکان توسط افراد بالای ۴۰ سال آزار دیده اند، گفت: ۶۰ درصد آزار دهندگان این کودکان تحصیلات زیر راهنمایی و ۳۰ درصد نیز تحصیلات متوسطه داشته که بیانگر رابطه مستقیم میزان تحصیلات والدین با آزار کودکان است.

به گفته همتی، ۷۰ درصد آزار دهندگان کودک بیکار و مابقی نیز دارای شغل و خانه دار بوده اند.

وی علت آزار ۴۸ درصد این کودکان را اعتیاد، ۲۲ درصد پرخاشگری، ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی و ۱۰ درصد نیز مشکلات روانی اعلام کرد.

وی یکی از مشکلات موجود را کودک محوری نبودن برخی قوانین اعلام کرد و گفت: در این زمینه باید با اصلاحات لازم برخی قوانین در این زمینه اصلاح شوند.

وی در ادامه به فعالیت مرکز آموزشی حمایتی کودکان کار اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۶۴ کودک در این مرکز ساماندهی شده ست.

همتی با ذکر اینکه از مجموع این کودکان ۵۷ درصد دارای تحصیلات ابتدایی، ۲۸ درصد راهنمایی و مابقی نیز متوسطه هستند گفت: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته ۹۰ درصد این کودکان بین چهار تا هشت ساعت در روز کار کرده و درآمد روزانه آنها بالای ۳۵۰ هزار ریال است.

۷۱۷۱/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =