۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83408466
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۳۰۰ برنامه به مناسبت دهه کرامت در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه از برگزاری بیش از ۳۰۰ برنامه و محفل، با حضور کاروان زیرسایه خورشید در سطح استان در دهه کرامت خبر داد.

به گزارش ایرنا، جعفر امامیان روز سه شنبه در آئین تجلیل از دست اندرکاران برنامه‌های دهه کرامت در کرمانشاه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، از ثبت نام سه هزار خادم رضوی در استان و آمادگی آنان برای خدمت رسانی به مردم حتی در دورترین نقاط خبر داد که در حاشیه جشن‌های دهه کرامت نیز فعال بودند.

وی با بیان اینکه به دنبال برگزاری برنامه‌های سالم و بانشاط در دهه کرامت در استان بودیم، افزود: از مهم‌ترین این برنامه‌ها که با هدف گسترش نشاط در استان برگزار شد می‌توان به جشن دهه کرامت در بوستان شرقی کرمانشاه اشاره کرد که به مدت ۱۱ شب از میلاد حضرت معصومه (س) تا ولادت امام رضا (ع) بوده است.

وی در خصوص برنامه‌های این دهه به بازسازی رواق امام رضا (ع) با همکاری مجموعه شهرداری اشاره کرد و گفت: از سوی دیگر شاهد حضور کاروان زیر سایه خورشید با حضور سه گروه از خدام رضوی بودیم که حامل پرچم متبرک رضوی بودند و در ادارات، محافل، مراکز درمانی، مساجد و غیره حاضر شدند.

امامیان به حضور پررنگ این کاروان در مناطق سنی نشین همچون پاوه و اورامانات اشاره کرد و گفت: برگزاری همایش «با اجازه امام رضا (ع)، بله» از دیگر برنامه‌های جذاب این دهه بود که ۴۵ زوج کرمانشاهی به عقد یکدیگر درآمدند که این برنامه در کنگاور نیز برگزار شد و در تلاش هستیم تا این برنامه در سال‌های آینده در دیگر نقاط شهرستان برگزار شود.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در کرمانشاه از پویش مهر هشتم با هدف اطعام رضوی برای محرومین در مهمانسرای امام رضا (ع) و توزیع غذای گرم در محلات محروم، برگزاری ویژه برنامه عصر شعر ملکوت هشتم در تکیه بیگلربیگی کرمانشاه، برگزاری همایش بزرگ پیاده روی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و برگزاری جشن در شهرستانها به عنوان بخش دیگری از این برنامه‌ها یاد کرد.

در پایان این آئین مسئولان و دست اندرکاران برنامه‌های دهه کرامت در ۹ بخش مورد تجلیل قرار گرفتند.

۷۴۶۰/‏۸۰۶۶