۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83408461
۰ نفر
وزیران خارجه روسیه و فرانسه بر حفظ برجام تاکید کردند

مسکو – ایرنا – وزیران امور خارجه روسیه و فرانسه در گفت وگوی تلفنی بر هماهنگی اقدامات خود برای حفظ برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تاکید کردند.

وزارت امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این مذاکره تلفنی به ابتکار طرف فرانسوی برگزار شد و سرگئی لاوروف و ژان ایو لودریان توافق کردند به اقدامات برای حفظ برجام و کاهش تنش‌ها پیرامون ایران ادامه دهند.
در این گفت وگوی تلفنی دو طرف در خصوص اوضاع اوکراین و نتایج انتخابات پارلمانی این کشور نیز گفت وگو کرده و بر لزوم اجرای کامل توافقنامه مینسک تاکید کردند.
دو طرف درباره مساله لیبی نیز خاطرنشان کردند که باید خشونت و خونریزی بدون هر گونه پیش شرط در این کشور متوقف شود.

ولادیمیر پوتین و امانوئل مکرون رؤسای جمهوری روسیه و فرانسه نیز هفته گذشته در تماسی تلفنی بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام تاکید کردند.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: در این تماس تلفنی، وضعیت پیرامون توافق هسته‌ای پس از خروج آمریکا و نحوه اجرای این توافق توسط سایر اعضا به دقت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
هر دو طرف تاکید کردند که برجام عامل مهمی در حصول اطمینان از امنیت در خاورمیانه و حفظ رژیم عدم تسویه سلاح‌های هسته‌ای بوده است و تلاش برای حفظ این توافق از اهمیت زیادی برخوردار است و دو طرف همکاری‌های خود را برای حفظ این توافق تقویت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =