۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 971
کد خبر: 83408413
۰ نفر
طرح «بازگشت به سنگر» برای تخفیف مجازات سربازان فراری اجرا شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح، با اشاره به اجرای طرح بازگشت به سنگر برای سربازان فراری گفت: اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، نیروهای مسلح در خصوص تخفیف مجازات آنها را مساعدت می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه سازمان قضائی نیروهای مسلح، سردار موسی کمالی درباره بازگرداندن سربازان فراری به خدمت افزود: برای سربازان فراری طرحی با عنوان "بازگشت به سنگر" ابلاغ و از فروردین ۹۸ اجرایی شده است؛ بر اساس این طرح اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از سوی نیروهای مسلح به آنها مساعدت می‌شود و با سازمان قضایی نیروهای مسلح هماهنگی صورت گرفته تا حداقل مجازات و حداکثر مساعدت برای این افراد درنظر گرفته شود تا این افراد بتوانند خود را معرفی کنند.
وی خاطرنشان کرد: سربازانی که برای نخستین بار ترک خدمت می کنند و بیش از ۶۰ روز از فرار آنها نگذشته باشد، فراری محسوب نمی‌شوند و مقررات فرار برای آنها جاری نیست، بهتر است تا پیش از گذشت ۶۰ روز، خود را معرفی کرده و مجدداً به خدمت بازگردند. اگر فرار برای بار دوم انجام شود یا بیش از ۶۰ روز ادامه یابد، این دسته از سربازان، فراری محسوب می‌شوند.

سردار کمالی یادآور شد: همه یگان‌ها موظف هستند هیات رسیدگی به فرار سربازان را تشکیل دهند زیرا برخی خانواده‌ها ممکن است از فرار فرزند خود از سربازی مطلع نباشند حتی در شهرها و بخش‌های کوچک مقرر شده است با دعوت خانواده‌های سربازان فراری، آنها را درباره فرار از سربازی توجیه کنند و بگویند فرار از سربازی جرم محسوب می‌شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه اسامی سربازان فراری به دژبان‌ها و نیروی انتظامی داده می‌شود، گفت: دژبان‌ها موظف هستند این افراد را بازداشت کنند و بعضاً گزارش‌هایی از دستگیری‌ها در این زمینه در شهرهای مختلف ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =