۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۹
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83408410
۰ نفر

برچسب‌ها

یک هزار و ۲۰۰ کودک در شیرخوارگاه نگهداری می شوند

ایلام- ایرنا- معاون دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از یک هزار و ۲۰۰ کودک در شیرخوارگاه های این سازمان در سراسر کشور نگهداری می شوند.

احمد خاکی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه بهزیستی ایلام در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کودکان در ۳۴ شیرخوارگاه در استان های مختلف کشور به دلائل مختلف بد سرپرستی و بی سرپرستی نگهداری می شوند.

به گفته وی، در طول سال گذشته در مجموع چهار هزار و 255 کودک در قالب طرح فرزندخواندگی، امین موقت و ترخیص در شیرخوارگاه های بهزیستی ساماندهی شده اند.

***پذیرش ۶۳۰هزار کودک در مهدهای کودک کشور

وی همچنین با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار و ۷۰۰ مهد کودک در کشور گفت: این مراکز بصورت بخش خصوصی و با نظارت این سازمان در مناطق مختلف کشور فعالیت دارند.

وی با ذکر اینکه از این شمار یک هزار و ۸۰۰ مهد در مناطق حاشیه شهرها و سکونتگاه های غیر رسمی  دایر شده اند گفت: هفت هزار و ۶۰۰ مهد نیز در مناطق روستایی فعالیت دارند.

به گفته معاون دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، ۱۲۰ هزار مربی و مدیر در این مهدها فعالیت داشته و در مجموع ۶۳۰ هزار کودک در این مراکز پذیرش و نگهداری می شوند.

وی گفت: سازمان بهزیستی در این مراکز تمام استانداردهای لازم را برای استفاده کودکان طراحی کرده و به همه جنبه های رشد شامل حیطه های شناختی، عاطفی، جسمانی، روانی و معنوی توجه کرده تا به کودک بصورت تک بعدی توجه نشود.

به گفته وی، حضور کودک در این مراکز به رشد فکری، مهارتی و شناختی بیشتر بچه کمک کرده و خانواده ها باید زمینه حضور کودکانشان را در این مراکز بیشتر فراهم کنند.

به گفته وی، کمتر از ۲۰ درصد کودکان کشور در مهدهای کودک نگهداری می شوند.

۷۱۷۱/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =