برای تولید «ناخونک» از نیروی جوان و خوش فکر استفاده شد

تهران- ایرنا- معاون امور استان‌های صداوسیما درباره مجموعه طنز «ناخونک» گفت: بیش از ۴۰ نفر نیروی جوان و خوش فکر برای ساخت برنامه ناخونک تلاش کردند، اینکه مردم عزیز کشورمان در اقصی نقاط کشور این برنامه را پسندیده‌اند، بهترین دستمزد برای معاونت استان‌ها و همه دست‌اندرکاران تولید ناخونک است.

علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با حضور در پشت صحنه سریال طنز «ناخونک»، از روند تولید این برنامه بازدید کرد و گفت: این مجموعه سریالی که تاکنون از شبکه‌های استانی تلویزیون پخش می‌شد مجموعه‌ای به هم پیوسته، اجتماعی و صیانت‌کننده از خرده فرهنگ‌های ایرانی است.

وی اضافه کرد: سرعت عمل یکی از ویژگی‌های «ناخونک» به شمار می‌رود به طوری که اواخر اسفندماه سال گذشته، تولید آن شروع شد و حالا در تیرماه ۹۸، سکانس پایانی آن فیلمبرداری می‌شود.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه مدت‌ها بود جای خالی یک برنامه طنز ۹۰ قسمتی شبانه در شبکه‌های استانی احساس می‌شد گفت: «ناخونک» از محصولات مشترک مرکز صوتی و تصویری سروش و مرکز سیمای استان‌ها، توانست این خلأ را پر کند و مخاطبان بسیاری را پای تلویزیون بنشاند.

وی ادامه داد: این نوید را می‌دهیم که ادامه «ناخونک» به زودی ساخته خواهد شد زیرا اقبال گسترده‌ای را هم از سوی مخاطبان شاهد بوده‌ایم.

دارابی با اشاره به همکاری ۴۰ نفر از نیروهای جوان و خوش‌فکر برای تولید این برنامه طنز تلویزیونی عنوان کرد: اینکه مردم عزیز کشورمان در اقصی نقاط کشور «ناخونک» را پسندیده‌اند، بهترین دستمزد برای معاونت استان‌ها و همه دست اندرکاران تولید «ناخونک» است.

معاون امور استان‌های صداو سیما افزود: «ناخونک» دارای متن خوبی برای اجراست و تهیه‌کننده، نویسندگان و کارگردان، سعی کرده‌اند بهترین‌ها را برای تولید آن به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های طنز در شبکه‌های استانی کمتر به چشم می‌آیند گفت: لازم است برنامه‌های سرگرم‌کننده‌ای را در راستای پُر کردن اوقات فراغت به بهترین وجه ممکن، تولید و روانه آنتن کنیم، در این راستا مقرر شده شبکه «شما» در ساعتی طلایی از نظر مخاطب، «ناخونک» را در کنداکتور پخش قرار دهد.

دارابی ادامه داد: استفاده از بازیگران با لهجه‌ها و گویش‌های متفاوت برای هنرآفرینی در برنامه‌های تلویزیونی، زمانی که در خدمت وحدت ملی قرار بگیرد، جزو عوامل مقوم کار به شمار می‌روند ولی مشکل آنجایی بروز می‌کند که از خرده‌فرهنگ‌ها برای تحقیر استفاده شود.

وی با بیان اینکه «ناخونک» کوشیده است با استفاده از زبان‌ها و گویش‌های مختلف، در راستای صیانت از خرده فرهنگ‌های ایرانی برآید گفت: نباید همه چیز را در تهران دید زیرا سرمایه‌های اجتماعی ما در همه کشور پراکنده هستند.

دارابی بیان کرد: امیدواریم این مجموعه گامی مهم و جدی برای رونق بخشیدن به حوزه برنامه‌های طنز و مفرح تلویزیون باشد.

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما افزود: طنز یکی از ژانرهای اساسی برنامه‌های تلویزیونی به شمار می‌رود و در جامعه ایرانی هم که مردم اهل طنز و شوخی‌های کلامی هستند، ساخت اینگونه برنامه‌ها هم دارای دشواری‌هایی است، البته تفاوت میان طنز با هزل را باید همان ابتدا مد نظر داشت به ویژه در فیلمنامه و نیز در ارائه بازی‌ها، به نظر من «ناخونک» توانسته است نوآوری‌های خوبی داشته باشد و از نخستین گام، طنز و هزل را از هم جدا کند.

وی در پایان بیان کرد: البته محدودیت‌هایی در تولید اینگونه برنامه‌ها وجود دارد زیرا آستانه تحمل در هر صنف و قشری بالا نیست بنابراین باید فرهنگ‌سازی لازم صورت بگیرد که این مسئله در سیاست‌ها و راهبردهای شبکه‌محوری ابلاغ شده به مراکز استانی، در نظر گرفته شده است.

سریال «ناخونک» به تهیه کنندگی محمد صالحیان و کارگردانی سزدان فتوحی ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =