۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83408371
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات محلات ۵۰ میلیون دلار ثروت تولید کرد

خمین - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: صادرات کالاهای صنعتی، کشاورزی و معدنی محلات پارسال ۵۰ میلیون دلارتولید ثروت کرده که این مهم بیانگر ظرفیت بالای اقتصادی این شهرستان است.

«سعید فرخی» روز سه شنبه در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی مشترک با شهرستان محلات در جمع اصحاب رسانه، افزود: انواع محصولات کشاورزی، گل و گیاه، ماهی زینتی، سنگ نما و مواد شیمیایی در سال گذشته از محلات به ۱۸ کشور جهان صادر شده است.
وی ادامه داد: محلات در تولید و صادرات ظرفیت بالایی دارد و امید است با برنامه ریزی و تسهیل امور روز به روز اشتغال زایی و رونق اقتصادی این منطقه بیشتر شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اظهار داشت: ۹۰ درصد ماهیان زینتی کشور در این استان و شهرستان محلات تولید می شود.
فرخی گفت: این شهرستان به دلیل نوع کارکرد و تولید سنگ و فرآوری سنگ، ماهیان زینتی و گل در حوزه اقتصادی کشور و استان تاثیرگذار است.
وی با اشاره به بازدید از واحد تولیدی کاغذ محلات، افزود: پیش بینی می شود این مرکز تولیدی به زودی به بهره برداری برسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تامین منابع مالی، دریافت تسهیلات و مسایل مربوط به تامین اجتماعی و امور مالیاتی را مهمترین مشکلات مطرح شده توسط تولیدکنندگان در نشست رفع موانع تولید بیان کرد.

شهرستان محلات از توابع استان مرکزی پایتخت سنگ و گل ایران و قطب تولید تریکو و ماهی زینتی کشور محسوب می شود و دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است.
/۶۰۱۳/۹۹۳۰/

برچسب‌ها