اسناد دفترخانه محترقه 39 در آرشیو الکترونیکی موجود است

تهران- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران گفت: شهروندانی که سوابق اسناد ملکی آنان در دفترخانه محترقه 39 شعبه حسن آباد بود، نگران نباشند چرا که تمامی دفاتر املاک در ادارات ثبت آرشیو الکترونیکی شده اند و سوابق به صورت الکترونیکی موجود است.

عبدالحسین رامشی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر اسکن دفاتر موجود ادارات ثبت، همچنین نقل و انتقالاتی که سند مالکیت برای آنها صادر شده، الکترونیکی ثبت و ضبط شده اند. خلاصه معاملات مالکین در سالیان قبل نیز به صورت آرشیو الکترونیکی موجود است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
وی درباره علل آتش سوزی دفترخانه 39 در میدان حسن آباد تهران اظهار داشت: آتش سوزی ابتدا از انبار مجاور آغاز شده و پس از آن به دفترخانه سرایت کرده است. برای پیشگیری از آتش سوزی احتمالی در دفاتر اسناد رسمی، به همه دفاتر طی بخشنامه ای ابلاغ شده است که باید نظامات دولتی را برای پیشگیری و اقدامات حفاظتی، ایمنی و پیشگیرانه را الزاما انجام دهند. همچنین مقرر شده است که همه دفاتر موجود در دفترخانه ها اسکن شود.
مدیرکل ثبت اسناد استان تهران درباره شروع به کار دفترخانه 39 که دچار حریق شده است، گفت: ظرف چند روز آینده مکان جدید این دفترخانه پس از بررسی و تایید اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران شروع به کار خواهد کرد و در این خصوص به شهروندان اطلاع رسانی می کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =