۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 2474
کد خبر 83408365
۰ نفر

برچسب‌ها

گوگل برای کودکان موتور جستجوی صوتی طراحی می‌کند

تهران- ایرنا- کمپانی گوگل با پرکردن درخواست ثبت پتنت موتور جستجوی صوتی برای کودکان کودکستانی، حق انحصاری اجرای این طرح را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «ایونینگ استاندارد»، گوگل در نظر دارد تا جستجو برای اطلاعات در اینترنت را برای کودکانی که هنوز خواندن و نوشتن نمی‌دانند، به تجربه‌ای بازی گونه تبدیل کند.

گوگل اسیستنت (Google Assisstant) که هم‌اکنون بر روی گوشی‌های همراه، تبلت‌ها و اسپیکرهای هوشمند اجرا می‌شود نیز امکان جستجوی صوتی را فراهم می‌کند با این تفاوت که در این موتور جستجوی جدید کودکان دیگر نیازی به خواندن «دستورالعمل‌های نوشتاری» نخواهند داشت.

طرح‌های ارائه شده از این پتنت که تجربه بازی گونه جستجوی صوتی یا Gamyfying Voice Search Engine نام دارد، نشان می‌دهد که با ضربه کودکان بر روی حباب‌های رنگی موجود بر روی صفحه، باکس جستجو ظاهر خواهد شد و آنها می‌توانند با گفتن کلمه‌ای که در مورد آن اطلاعات می‌خواهند، جستجو را آغاز کنند.

فعالان حوزه آموزش هشدار داده‌اند که ابزارهایی از این دست باعث می‌شود کودکان به جای تلاش برای تکامل مغزی خود از طریق مطالعه، به استفاده از این گجت‌ها که به فعالیت ذهنی خاصی نیاز ندارند، روی آوردند.

اما گوگل ادعا می‌کند که هدف از این طرح، شناسایی، انتخاب و ارائه محتوای مناسب برای کودکان و حذف محتوای نامناسب است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =