تامین اجتماعی نیشابور ۴۳۰ میلیارد ریال مطالبه دارد

مشهد- ایرنا- بدهی اجرائی و قطعی سازمانهای عمومی و غیر دولتی به تامین اجتماعی نیشابور افزون بر ۴۳۰ میلیارد ریال است.

رئیس تأمین اجتماعی نیشابور روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا و بدون اشاره به نام سازمان های بدهکار افزود: عدم پرداخت به موقع حق بیمه از سوی برخی سازمانها و کارفرمایان باعث ایجاد مشکلاتی در خدمات رسانی مطلوب به بیمه شدگان می‌ شود.
کوروش راهدار گفت:شش هزار و ۵۰۴ بازنشسته، ۶۵۰ نفر از کار افتاده و سه هزار و ۱۲۱ بازمانده تحت پوشش اداره تامین اجتماعی نیشابور قرار دارند و طی سه ماهه نخست امسال ۵۵۰ میلیارد ریال مستمری به آنها پرداخت شده است.
وی اضافه  کرد: طی این مدت ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه غرامتهای دستمزد، ایام بارداری و کمک هزینه ازدواج و حدود ۲۰ میلیارد ریال بیمه بیکاری به هزار و ۵۰ نفر پرداخت شده است.
رئیس تأمین اجتماعی نیشابور گفت: در این شهرستان هزار و ۷۵۰ کارگاه و شش هزار و ۴۷۰  راننده فعال زیر پوشش تامین اجتماعی هستند اما  هشت هزار و ۲۸ کارگاه فعال پوشش تامین اجتماعی ندارند.
راهدار افزود: از ابتدای امسال درخواست  هزار و ۲۵۰ کارگاه مبنی بر بخشودگی جرایم تامین اجتماعی وصول شده که از این میزان ۸۰ درصد مشمول بخشیدگی جرایم گشته و ۹۰ درصد جرایمشان حذف شده است.
وی ادامه داد: تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی در نیشابور ۵۳ هزار نفر و تعداد بیمه شدگان تبعی  ۱۸۶ هزار نفر  است که با احتساب مستمری بگیران ۴۵ درصد از جمعیت نیشابور را شامل می شود.
او تاکید کرد: مهمترین‌ مشکلات در خدمت رسانی مطلوب عدم اطلاع کافی بیمه شدگان از قوانین، خلا موجود در قوانین بیمه ای و یکپارچه نبودن اطلاعات سازمان تامین اجتماعی با ثبت احوال، شهرداری، اداره صنعت و معدن و اصناف است که موجب طولانی شدن روندهای  اداری می شود.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =