مقام اماراتی: سیاست خود را در یمن تغییر داده ایم

تهران – ایرنا – "انور قرقاش" وزیرر مشاور امارات در امور خارجی درخصوص تغییر سیاست ابوظبی در یمن گفت: اتخاذ راهبرد نظامی جدید در یمن از سوی امارات، برای پایان بحران یمن انجام شده است.

قرقاش این سخنان را طی مقاله‌ای در روزنامه واشنگتن پست مطرح کرد.
به نوشته قرقاش، بازآرایش نیروهای نظامی امارات در یمن به معنای ترک یمن نخواهد بود و ابوظبی با اتخاذ یک سیاست جدید به دنبال پایان بحران در یمن است.
در ادامه این مطلب آمده است: هم اکنون وقت آن رسیده که تلاش‌های خود را برای دستیابی به فرایند و راه حل سیاسی دوچندان کنیم.
وی همچنین در سخنانی مبهم و همراه با تناقض گفت: حضور نظامی ما در یمن ادامه دارد، اما این حضور تغییر کرده و از این پس با مستشاران نظامی خود در یمن به آموزش نیروهای محلی خواهیم پرداخت.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شدند.
هفتم تیرماه ۹۸ منابع خبری اعلام کردند امارات تصمیم گرفته است بخش بزرگی از نظامیان خود را از یمن خارج کند.

نکته جالب و قابل توجه در این است که عبدربه منصور هادی چند وقت پیش در فراری دوباره از عربستان به آمریکا رفت و از تمامی مسئولیت‌های خود استعفای مجدد داد؛ دلیل حمله عربستان و امارات برای حمله به یمن بازگرداندن منصور هادی به قدرت بود، که با فرار وی به آمریکا دیگر دلیلی برای ادامه تجاوز عربستان، امارات و متحدانش به یمن باقی نمی‌ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =