گشت های کنترل نامحسوس جاده ای کرمان افزایش می یابد

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با تشکیل تیم های تلفیقی این اداره کل با پلیس راه استان، گشت های کنترل نامحسوس جاده ای کرمان افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، سید علی حاج سیدعلیخانی روز سه شنبه در نشست مشترک راهداری و حمل و نقل با پلیس راه استان گفت: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی میان این 2 دستگاه برقرار شده و با توجه به ظرفیت موجود درصدد برنامه ریزی مناسب جهت بهره گیری از تمامی ظرفیت ها در راستای کنترل بهتر ترافیک برون شهری استان کرمان هستیم و تشکیل تیم های تلفیقی کنترل نامحسوس ترافیک از این جمله است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد جاده ای استان کرمان را در شهرستان های راور، انار، بم، سیرجان و باغین شاهد هستیم افزود: یکی از معضلات بخش حمل و نقل مسافر، ورود اتوبوس های عبوری از دیگر استان ها به داخل شهرها می باشد که این امر مشکلات عدیده ای برای مسافران ایجاد کرده، و این امر توسط تیم های گشت نامحسوس تلفیقی کنترل می شود.

حاج سیدعلیخانی تصریح کرد: سامانه سپهتن یکی از طرح های موفق کنترل ترافیک ناجا بوده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی دریافت صورت وضعیت مسافری توسط اتوبوس ها به سامانه سپهتن متصل می شود و در صورتی که تخطی توسط رانندگان اتوبوس صورت گیرد به سهولت از طریق این سامانه قابل پیگیری است.

سرهنگ محمد رضایی جانشین رئیس پلیس راه شمال استان کرمان نیز در این نشست با بیان اینکه پلیس راه استان آمادگی کامل خود را برای مشارکت درتشکیل تیم های کنترل نامحسوس جاده ای اعلام کرده است افزود: یکی دیگر ازوظایف تیم های مورد نظر، بازرسی فیزیکی ازتمامی اتوبوس های برون شهری در سطح استان است که از این طریق با اتوبوس هایی که باک سوخت اضافه داشته و یا با دستکاری در ساختار فیزیکی اتوبوس در ایجاد مخازن سوخت قاچاق اقدام کرده باشند، بشدت برخورد می شود .

7420/ 5054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =