دانشگاه پیام نور و وزارت تحصیلات عالی افغانستان تفاهم نامه امضا کردند

تهران- ایرنا- دانشگاه پیام نور و وزارت تحصیلات عالی افغانستان تفاهم نامه همکاری با یکدیگر امضا کردند.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه پیام نور، سرپرست دفتر ریاست این دانشگاه در جلسه امضا تفاهم نامه همکاری با وزارت تحصیلات عالیه افغانستان ضمن برشماری ویژگی های مشترک فرهنگی و اجتماعی دو کشور اظهار داشت: سابقه تعامل این ۲ کشور همسایه از قدمتی طولانی برخوردار است و ایران و افغانستان با فرهنگ و آیین مشترک در زمینه های علمی نیز بیش از پیش قابلیت تعامل و کمک به یکدیگر را دارند.

«علی ناصحی» افزود:‌ دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور، با شعار "آموزش برای همه، همه جا و همه وقت" در ۳۰ سال فعالیت خود، بسترهای تحصیلی متعددی را در سراسر کشور فراهم و با برقراری عدالت آموزشی امکان ادامه تحصیل را حتی در نقاط محروم کشور نیز فراهم کرده است.

وی با بیان این‌که هم اکنون این دانشگاه با ۵۰۰ مرکز در سراسر کشور، جمعیتی نزدیک به ۴۲۰ هزار دانشجو تحت پوشش دارد، تصریح کرد: این دانشگاه همچنین با بیش از چهار هزار عضو هیات علمی شامل ۳۰ استاد تمام، ۳۰۰ دانشیار و سایر اعضای علمی با مرتبه استادیاری، مربی و بیش از۱۰ هزار کارمند از بیشترین ظرفیت اعضای علمی و اداری برخوردار است.

سرپرست دفتر ریاست دانشگاه پیام نور به نمایندگی های دانشگاه پیام‌نور در خارج از کشور اشاره کرد و ادامه داد: این دانشگاه علاوه بر مرکز کابل که خدمات گسترده علمی و آموزشی ارائه می دهد، دارای ۴۱ نمایندگی در پنج قاره دنیا است و از ۶۸ کشور جهان دانشجو پذیرفته است.

وی از تالیف بیش از ۲ هزار و ۴۹۰ عنوان کتاب توسط اساتید دانشگاه پیام نور خبر داد و افزود: با جدیت و مشارکت گسترده استادان دانشگاه پیام نور در تالیف منابع، یکی از بزرگ ترین هیات تالیف کنندگان در کشور در دانشگاه پیام نور قرار گرفته است.

مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه پیام نور با یادآوری گسترش زیرساخت ها و خدمات الکترونیکی گفت: این دانشگاه در راستای این برنامه بیش از ۳۰۰ جلد کتاب به صورت موبایل بوک ارائه کرده است که دانشجو به کمک آن به سهولت به کتب مورد نظر در موبایل دسترسی یابد.

ناصحی همچنین به کسب افتخارات ورزشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور در میادین ملی و بین المللی اشاره کرد و اظهارداشت: دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام‌نور منشاء افتخارات بزرگی هستند و در میادین مختلف ورزشی و فرهنگی اعم از مسابقات ملی و بین المللی به ویژه در عرصه بسکتبال و والیبال خوش درخشیده اند.

«سید فرهاد شهیدزاده» رئیس عمومی انسجام امور آکادمیک وزارت تحصیلات عالیه افغانستان نیز ضمن استقبال از همکاری مشترک با دانشگاه پیام‌نورگفت: ایران و افغانستان ویژگی های فرهنگی و ملی مشترکی دارند که این مشترکات باید افزوده شود.

وی افزود: استادان و اعضای علمی افغانستان با تالیفات دانشگاه پیام نور آشنا و استفاده از ظرفیت تالیف و ترجمه این مرکز علمی برای دانشگاه های افغانستان مهم و ارزشمند است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =