۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۲
کد خبرنگار: 2506
کد خبر: 83408331
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمربی کاراته زنان: به توان بازیکنانم ایمان داشتم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کاراته زنان ایران پس از درخشش شاگردانش در مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: به توان بازیکنانم ایمان داشتم و خوشحالم که توانستند در آسیا یکه‌تازی کنند.

تیم ملی کاراته زنان ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا که در ازبکستان برگزار شد، عملکرد درخشانی داشت و توانست بهترین نتیجه تاریخ خود در این رویداد مهم را به ثبت برساند.

علاوه بر موفقیت در بخش انفرادی، کومیته تیمی زنان ایران نیز به مدال طلا رسید و در فینال برابر تیم قدرتمند ژاپن به پیروزی دست یافت.

«ستاره موسوی» که حدود یکسال قبل هدایت تیم کاراته زنان ایران را عهده‌دار شد در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا به ایرنا، گفت: خدا را بابت این موفقیت شاکرم و پیش از اعزام نیز اعلام کردم که به پتانسیل بازیکنانم ایمان دارم.

وی در پاسخ به این سوال که پس از یکسال سخت حالا چه احساسی بابت این موفقیت دارد؟ پاسخ داد: به گذشته و سختی‌ها توجهی ندارم و شیرینی موفقیت در آسیا برایمان زود تمام می‌شود، چراکه راه زیادی تا کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ داریم.

موسوی با بیان اینکه نتایج مسابقات آسیایی ازبکستان سکوی پرتاب تیم زنان ایران بود، ادامه داد: ۹ مرحله لیگ جهانی و کاراته وان را پیش رو داریم که شاید چند مرحله آن را به دلیل مشکلات مالی و شرایط موجود از دست بدهیم که همگی دارای امتیاز ورود به المپیک هستند.

سرمربی تیم ملی ایران با بیان اینکه بسیاری از بهترین‌های کاراته جهان در آسیا حضور دارند، افزود: خوشبختانه در اوزان مختلف و کومیته تیمی برابر این نفرات به برتری رسیدم و اکنون باید پس از استراحتی کوتاه، دوباره خودمان را آماده کنیم.

موسوی افزود: برای کسب سهمیه المپیک، ورزشکار باید حدود یک سال و نیم در اوج بوده تا در مسابقات گوناگون شرکت کند که این مساله دشوار است.

سرمربی تیم ایران تاکید کرد: البته زنان کاراته ایران پتانسیل پیروز شدن را دارند و تا آخرین لحظه تلاش می‌کنند. رسیدن به سهمیه المپیک سخت است و نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا هر سه سهمیه بخش کومیته (مبارزه) را برای حضور در المپیک کسب کنیم. ضمن اینکه «فاطمه صادقی» در کاتا (اجرای فرم) هم می‌تواند به المپیک برسد.

موسوی با بیان اینکه مرحله جدید اردوهای تیم زنان کاراته ایران از چهاردهم مردادماه آغاز می‌شود، گفت: قرار است تیم ایران در کاراته وان توکیو که ۱۵ شهریورماه برپا می شود، حضور یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =