استاندار: توانمندسازی اجتماعی اولویت دستگاههای خراسان رضوی باشد

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: توانمندسازی اجتماعی باید اولویت همه دستگاههای متولی در حوزه آسیب های اجتماعی این استان باشد.

علیرضا رزم حسینی روز سه شنبه در کارگروه امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده خراسان رضوی در مشهد افزود: توسعه اقتصادی - فرهنگی مهمترین عامل کاهش آسیب های اجتماعی است که باید همه دستگاههای دست اندرکار در این حوزه با معین های اقتصادی  استان همکاری کنند.

وی ادامه داد: طرح مثلث توسعه اقتصادی- فرهنگی در خراسان رضوی با همدلی و همراهی همه ارکان حاکمیت محقق می شود و این امر سبب کاهش مشکلات اجتماعی و توانمند سازی آحاد جامعه می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: سرعت انتشار آسیب های اجتماعی ۱۰ برابر اقدامات انجام شده است از این رو تمامی دستگاههای اجرایی متولی این امر باید با جدیت مشکلات را در این حوزه بررسی و تا دو هفته دیگر برنامه های خود را در این زمینه عملیاتی کنند.

رزم حسینی افزود: در نشست های قبلی برای همه دستگاههای اجرایی در حوزه آسیب های اجتماعی نقشها و وظایفی تعیین شده که باید هر چه سریعتر انجام شود.

وی ادامه داد: شهرداری مشهد بر اساس مصوبه ستاد ساماندهی حاشیه شهر، متعهد شده تا در مدت شش ماه نسبت به غربالگری دقیق جمعیت هدف در سکونتگاه های غیررسمی در این کلانشهر اقدام کند.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تعهد شهرداری مشهد برای راه اندازی ۶۶ دفتر تسهیلگری در حاشیه این کلانشهر گفت: هم اینک حدود ۱.۵ میلیون حاشیه نشین در مشهد وجود دارد اما تنها چهار دفتر تسهیلگری در مناطق حاشیه نشین مشهد راه اندازی شده که باید در تمامی مناطق این دفاتر راه اندازی شود.

رزم حسینی تاکید کرد: دستگاهها برای کاهش آسیب های اجتماعی در  خراسان رضوی تمامی طرح های خود را در مناطق حاشیه نشین به انجام برسانند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: مشهد با جمعیت زیاد حاشیه نشین مواجه است که باید دستگاههای اجرایی در حوزه اجتماعی برنامه های خود را برای کاهش آسیب ها در این مناطق برنامه ریزی کنند.

سید حمید موسوی افزود: هشت پهنه حاشیه نشین با ۶۶ محله در مشهد وجود دارد که قرار است استانداری خراسان رضوی با همکاری شهرداری مشهد دفاتر تسهیلگری را در این مناطق راه اندازی کنند.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی ادامه داد: با افتتاح دفاتر جدید تسهیلگری در محلات هدف حاشیه شهر مشهد در مرحله اول تا هفته آینده تعداد این دفاتر در مجموع به ۲۰ دفتر  افزایش می یابد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کاهش آسیب های اجتماعی گفت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور، نمایشگاه اقدامات و دستاوردهای ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهرماه امسال برگزار می شود.
موسوی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در خصوص کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی طی سه سال گذشته است.
۸۰۰۵/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =