۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83408325
۰ نفر
تولید نفت هند کاهش یافت

دهلی نو-ایرنا- براساس داده های منتشر شده دولت هند،تولید نفت این کشور در ماه ژوئن با ۶.۸ درصد کاهش به ۲.۶۹ میلیون تن رسید که این مقدار کمترین سطح تولید نفت از چهار ماه گذشته تاکنون است.

شبکه خبری «ان  دی تی وی» روز سه شنبه  اعلام کرد: تولید گاز طبیعی هند نیز در دوره مشابه با ۱.۶ درصد کاهش به ۲.۶۴ میلیارد متر مکعب رسیده است.

هند 80 درصد از نیاز خود به نفت را از طریق واردات تأمین می‌کند. 

براساس داده های منتشر شده دولت هند ،پالایشگاههای این  کشور در ماه ژوئن 20 میلیون تن نفت خام را پالایش کرده اند که این میزان پالایش نفت خام از فوریه تاکنون است.

وزارت نفت هند دلیل کاهش پالایش را بسته شدن واحدهای تولیدی شرکت های بزرگ نفتی هند مانند شرکت نفت هند و صنایع ریلاینس برای تعمیرات ذکر کرده است .

دارمندرا پرادان وزیر نفت هند پیش از این اعلام کرده بود که هند دارای منابع نفتی کافی برای جبران کاهش واردات نفت از ایران است.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران یا برجام در ماه مه، این کشور به دیگر فشار وارد کرده است تا واردات نفت خود از ایران را متوقف کنند.

ایران پس از عربستان سعودی و عراق سومین کشور بزرگ صادر کننده نفت به هند است. هند در طول ۱۲ ماه گذشته، حدود ۲۲.۶ میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرده است.

هند سال گذشته 27.2 میلیون تن نفت خام از ایران وارد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =