فعالیت  موسسه خیریه کوثر مشیز در قصرشیرین آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین از فعالیت موسسه «خیریه کوثر مشیز» در این شهرستان خبر داد و گفت: آمادگی لازم برای همکاری با این مؤسسه خیریه را داریم و تلاش می‌کنیم شرایط برای اهداف خیرخواهانه آن فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز سهشنبه در جلسه‌ای با مدیر اعضا و نمایندگان مؤسسه خیریه کوثر مشیز در محل فرمانداری قصرشیرین افزود: حضور و فعالیت این مؤسسه خیریه در شهرستان نقطه عطفی برای گسترش خدمات حمایتی برای نیازمندان و محرومان است و امید است با فراهم شدن شرایط کار مؤسسه، محرومان شهرستان هر چه زودتر از خدمات آن بهره مند شوند.

مدیر مؤسسه خیریه کوثر مشیز هم در این دیدار گفت: این مؤسسه در سال ۷۳ در کرمان شروع به کار کرد و هم اکنون در سه حوزه سلامت، اجتماعی و آموزش فعالیت می‌کند.

محمدرضا صادقی نژاد افزود: در حوزه اجتماعی مؤسسه ۲۱ مرکز در سطح کشور برای نگهداری فرزندان بدسرپرست و بی سرپرست دارد که ۳۲۰ نفر کودک ۶ تا ۱۸ سال در این مراکز در حال نگهداری هستند و تمام هزینه‌های آنها شامل تغذیه، پوشاک، تحصیل، ازدواج و اشتغالزایی را مؤسسه پرداخت و تأمین می‌کند.

وی اظهار داشت: در تلاش هستیم این مراکز را به ۲۰۰ مرکز در کشور افزایش دهیم و همچنین در حوزه اجتماعی توزیع غذای گرم، ارزاق و پوشاک را برای سایر نیازمندان محروم داریم.

صادقی نژاد تصریح کرد: در بخش سلامت چهار درمانگاه این مؤسسه در کشور فعال هستند و تا کنون بیش از هشت میلیون تن از خدمات این مراکز که عمده دندانپزشکی هستند بهره مند شده اند.

وی گفت: در حوزه آموزش هم یک مجتمع از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی داریم که یک هزار و ۳۰۰ تن در آن مشغول تحصیل هستند و همه این بچه‌ها مثل یک خانواده رصد می‌شوند و با مؤسسه در ارتباط هستند.

وی گفت: در شهرستان قصرشیرین در راستای توسعه مراکز مؤسسه قصد داریم یک مجموعه شبه خانواده برای کودکان بدسرپرست و بی سرپرست احداث کنیم که در ابتدا کودکان ۶ تا ۱۲ سال را پوشش دهیم و در آینده در راستای توانمند سازی و اشتغالزایی دیگر محرومان شهرستان فعالیت کنیم.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶

برچسب‌ها