ورود زنان به ورزشگاه و برابری دیه زن با مرد

قزوین – ایرنا –سخنان معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور بانوان و خانواده در سفر به قزوین درباره ورود زنان به ورزشگاه و برابری دیه زن با مرد روز دوشنبه بر خروجی بیشتر رسانه های استان قرار گرفت.  

پایگاه خبری تحلیلی شاخص در این خصوص نوشت: «ابتکار در جمع خبرنگاران قزوین گفت: برابری دیه زن و مرد درحال طی کردن مراحل نهایی است و برای ورود زنان به ورزشگاه مشکلی نداریم».

شاخص به نقل از وی نوشته است: «برابری دیه زن با مرد در حال طی کردن مراحل نهایی است و لایحه آن هم خوشبختانه با رویه وحدتی که وجود دارد وضعیت بهتری خواهد داشت.

همچنین شاخص‌های عدالت جنسیتی تعریف و اقدام شده و این شاخص‌ها در دو سطح کلی و اختصاصی است که برای همه دستگاه‌ها ابلاغ شده و در ۳۱ استان برنامه و سند ارتقای وضعیت زنان تهیه شده است».

برنامه‌های دیگر خانم ابتکار در سفر به قزوین از قبیل اخبار جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، نشست با سازمان‌های مردم نهاد در حوزه بانوان و خانواده و بازدید از سه مرکز کارآفرینی بانوان در رزجرد، اقبالیه و قشلاق آبیک نیز به صورت گسترده در رسانه‌های استان بازتاب یافتند.

الکترونیکی شدن پرداخت عوارضی‌ها و بیکاری کارکنان آنها یکی دیگر از اخباری بود که طی روزهای اخیر بر خروجی اکثر رسانه‌های استان قرار گرفت.

پایگاه خبری صبح قزوین با تیتر کارکنان عوارضی قزوین در اتوبان بلاتکلیفی؛ خانواده‌هایی که باید بهای الکترونیکی‌شدن عوارضی‌ها را بپردازند!» به این موضوع پرداخت و نوشت: «تمام پرسنل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین بیش از ۱۵ سال سابقه کار دارند، اما طی چندماه گذشته هیچکس پاسخگوی این بلاتکلیفی آنها نیست».

انتخاب داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیسیون اصل ۹۰ یکی دیگر از اخبار داغ این روزهای استان قزوین بود که در اکثر رسانه‌های استان بازتاب یافت.

پایگاه خبری صدای قزوین با اعلام این خبر نوشت: داود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز برای چهارمین سال پیاپی با ۹۰ درصد آرا و کسب ۱۶۱ رأی مثبت از ۱۷۹ رأی ماخوذه توسط نمایندگان حاضر در صحن مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس کمیسیون اصل نود انتخاب شد.

روزنامه ولایت قزوین در جدیدترین شماره خود به فشار خون بالای مردم قزوین پرداخت و نوشت: «مدیر اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در قزوین گفت: ۵۱ هزار نفر از جمعیت بالای ۳۰ سال استان معادل ۱۱ درصد بیماری فشار خون دارند که با حذف نمکدان از سفره‌ها و تغذیه سالم کنترل می‌شود».
تیراندازی در درمانگاه شهر شال از توابع شهرستان بویین زهرا و مجروحیت ۲ نفر، غرق شدن یک جوان ۲۲ ساله در سد زیاران آبیک، مرگ یک جوان در سانحه رانندگی شهر قزوین و … نیز از داغ‌ترین اخبار روزهای جاری استان بوده که در نشریات و فضای مجازی نشر یافته‌اند.

۶۱۰۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =