۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۴
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83408280
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه‌های مهارت در ۱۱ استان برپا شده است

تهران_ ایرنا_ معاون وزیر و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اعلام کرد:‌نمایشگاه‌های مهارت در ۱۱ استان برپا شده و تا ششم مرداد ماه دایر است.

سلیمان پاک‌سرشت روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: به مناسبت هفته ملی مهارت این نمایشگاه ها دایر شده است.

وی افزود: در ۱۲ بوستان شهر تهران نیز این نمایشگاه‌ها برپا شده است و جوانان، به‌ویژه دانش‌آموزان می‌توانند با حضور در آنها مهارت های خود را در رشته مورد علاقه افزایش دهند.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده با مجموعه شهرداری تهران این نمایشگاه ها در بوستان های پرتردد مناطق مختلف شهر تهران برپا شده و همچنین اتوبوس های مهارتی نیز برای فراگیری مهارت شهروندان در میدان های پرازدحام شهر تهران تا ۶ مردادماه مستقر هستند.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی کسب مهارت برای افراد جویای کار ضروری است گفت: فردی که دارای تخصص و مهارت باشد هیچ گاه بیکار نمی‌ماند و کار سراغ او می‌رود.

پاک‌سرشت ادامه داد: هم اکنون ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شاغل داریم که تنها ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر آنان در دستگاه های دولتی مشغول کار هستند.

وی تاکید کرد: این آمار نشان می‌دهد که فضای کسب و کار دولتی اشباع شده و فضای بخش خصوصی برای فعالیت مهیاست.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به فعالیت مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرهای مختلف کشور گفت: فصل تابستان بهترین فرصت برای فراگیری مهارت دانش آموزان است و خانواده ها باید فرزندان خود را به کسب مهارت مورد علاقه خود تشویق کنند.

به گفته وی، باید نیازسنجی جوانان را در مناطق مختلف کشور شناسایی و با برگزاری دوره های مهارتی این افراد را دارای مهارت کرد.

پاک‌سرشت خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر هم تعداد آموزشگاه های فنی و حرفه ای بیشتر شده و هم تنوع رشته‌ای آنها مورد نظر بوده و در حال حاضر نیز در بیشتر رشته های شغلی دوره های آموزشی برگزار می شود.

۳۱ تیر تا ۶ مردادماه هفته مهارت نامگذاری شده است که در این هفته برای تشویق مردم به امر فراگیری مهارت، نمایشگاه هایی در سطح شهر تهران و کشور در حال برگزاری است.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =