۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۱
کد خبرنگار: 2147
کد خبر: 83408266
۰ نفر

برچسب‌ها

دست اندرکاران برنامه های دهه کرامت در کرمانشاه تقدیر شدند

کرمانشاه-ایرنا- مسوولان و دست اندرکاران برنامه های دهه کرامت روز سه شنبه در آیینی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این آئین که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: همگان امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) را به نام امام رئوف می‌شناسند، این بدان معنا نیست که این خصلت در دیگر ائمه وجود ندارد بلکه رئوف بودن و شفادهندگی در امام رضا (ع) جلوه کرده است چنانچه می‌بینیم سالیانه ۳۰ میلیون زائر به بارگاه مقدس ایشان می‌روند و مهمان امام رضا می‌شوند و یک نفر بدون مکان و یا بدون غذا نمی‌ماند.

وی از اعیاد و مراسم سوگواری مذهبی برای ائمه (ع) و بزرگان دین به عنوان یکی از مزایای دین اسلام یاد کرد و گفت: چند روز با ورود کاروان زیرسایه خورشید شاهد فضای معنوی گسترده‌ای در ادارات، مراکز درمانی، مساجد و دیگر نقاط استان بودیم و میزبان پرچم متبرک شده و منسوب به این امام رئوف بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: از استاندار کرمانشاه به دلیل برگزاری چنین برنامه‌های مذهبی در استان تشکر می‌کنیم، آقای بازوند در انجام چنین اموری که به استان منفعت می‌رساند خوب به میدان می آیند و انسانی خوش نیت و خوش باطن هستند.

امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی در آب‌های ایران، اظهار داشت: این اقدام اقتدار ایران اسلامی را نشان می‌دهد که به برکت چنین برنامه‌ها و انقلاب اسلامی رخ داده است.

در ادامه نماینده ویژه استاندار در برنامه‌های دهه کرامت اظهار داشت: تلاش کردیم در این چند روز فضای استان با ورود کاروان زیرسایه خورشید و سایر برنامه‌های دهه کرامت به عطر معنوی حضرت معصومه (س) و علی بن موسی الرضا (ع) معطر شود و استاندار کرمانشاه خواهان برگزاری هرساله برنامه‌های دهه کرامت هستند.

جعفر همتی از برگزاری آئین ازدواج ۵۰ زوج کرمانشاهی به سبک ایرانی اسلامی به عنوان یکی از رخدادهای مطلوب این ایام یاد کرد که تلاش می‌شود در سال آینده چندین شهرستان شامل حال این برنامه شود.

۷۴۶۰/‏۸۰۶۶