۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۲
کد خبرنگار: 1031
کد خبر: 83408247
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش آموز یاوری باید قبل از دانش آموز محوری قرار گیرد

اصفهان- ایرنا - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اهمیت باور و هویت بخشی به دانش آموزان گفت: باید در مقوله مدرسه محوری پیش از هر اقدامی دانش آموزباوری را قبل از دانش آموز محوری قرار بدهیم.

علیرضا کاظمی روز سه شنبه در همایش ملی شوراهای دانش آموزی منتخب سراسر کشور در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان افزود: شوراهای دانش آموزی از نقش و ظرفیت ارزشمندی در کشور برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: این شوراها محفلی پرنشاط، امید بخش و امیدآفرین به واسطه حضور دانش آموزان سرآمد، الگو و امیدهای آینده نظام و نمایندگان ۱۴ میلیون دانش آموز در کشور است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: می توان با استفاده از این ظرفیت بی بدیل و ارزشمند در کشور نه تنها برای تربیت نسلی توانمند و شایسته بلکه برای اثرگذاری و اثربخشی به سرعت توسعه کشور در همه بخش ها بهره برد.

وی، شوراهای دانش آموزی را بزرگترین شبکه تشکیلاتی جوان کشور ذکر کرد که می تواند در پیاده سازی اهداف و آرمان های انقلاب پس از چهل سال به فرموده رهبری، پیشتاز و پیشران تحقق بیانیه گام دوم انقلاب باشند.

کاظمی، خطاب به اعضای شوراهای دانش آموزی گفت: با همت و حضور پررنگ شما در مجلس دانش آموزی منشور حقوق شهروندی تایید و برای تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده و در آینده نزدیک با حضور رییس جمهوری به تصویب خواهد رسید.

وی بیان داشت: شوراهای دانش آموزی باید با روحیه نقادی، مطالبه گری و پرسشگری سهم و نقش بیشتری در توسعه کشور ایفا کنند.

این مسوول، شوراهای دانش آموزی را فرصتی برای ارتقای توانمندی، مهارت ها و تمرین دموکراسی و احترام به افکار و نظرات دیگران برشمرد و گفت: این دانش آموزان باید با افزایش آگاهی و دانش خود در عرصه کنش آموزی و کنش گری حضور فعال تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بی تفاوتی خواسته دشمن است گفت: ما می توانیم در عرصه های مختلف علمی، اجرایی، اقتصادی و فرهنگی بر تمام نقشه ها و توطئه های دشمنان فائق شویم.

به گفته وی می توان از ظرفیت شوراها برای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه بهره برد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : امروز می توان برای کاهش آسیب های اجتماعی به عنوان مهمترین دغدغه نظام از ظرفیت شوراهای دانش آموزی استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: تشکل های دانش آموزی به ویژه سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، سازمان بسیج دانش آموزی و جوانان هلال احمر بهترین فرصت و امکان برای مهار آسیب های اجتماعی در جامعه است.

کاظمی تاکید کرد : نباید از فضای مجازی غفلت کنیم زیرا دشمن در این فضا به دنبال مشغول کردن جوانان و دامن زدن به اتهام و نشر اکاذیب در این فضاست تا آنها را از مهمترین مظایف خود که تحصیل، تهذیب و توانمندی است غافل کند.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع سر راه دانش آموزان در شوراها برداشته شود گفت: باید منابع و پشتوانه مالی برای فعالیت دانش آموزان ایجاد و قدرت حضور در عرصه ها مدرسه محوری برای آنها مهیا شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری، ها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش نیز در این همایش گفت: شورای دانش‌آموزی در مسیر جدیدی قدم برداشته و آن مهارت‌آموزی است،

علی رمضانی با اشاره به شعار این دوره شوراهای دانش‌آموزی که همراهی تشکل‌های دانش‌آموزی در گام دوم انقلاب است.

وی اضافه کرد : بیانیه گام دوم با توجه به نگاه رهبر معظم انقلاب به جوانان، فرصت جدیدی برای تشکل‌های دانش‌آموزی در راستای ایفای نقش است تا به عنوان سفیران آموزش و پرورش در استان‌ها فعالیت کنند.

وی اظهار داشت: شوراهای دانش آموزی پس از یک دوره وقفه و تعطیلی فعال شدند و معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش شیوه‌نامه جدید شوراهای دانش‌آموزی را بعد از یک دهه ابلاغ کرد و بعد از دو سال رکود شوراهای دانش‌آموزی سه برنامه زندگی به سبک روح‌الله، حمایت از کالای ایرانی و سیل مهربانی را برگزار کردند.

همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها با هدف تا سوم مرداد در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار می شود.

در این همایش ۲ روزه کارگاه‌های مهارت‌آموزی ویژه‌ای با عنوان آشنایی با فضای مجازی، حقوق شهروندی، امداد و نجات و گفتمان‌های دانش‌آموزی (کرسی‌های آزاداندیشی) دایر می شود، همچنین برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و فوق‌برنامه قرآنی با عنوان شبی با قرآن و جنگ شادی با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.

۶۹۹۴/6026/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =