۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83408223
۰ نفر

برچسب‌ها

تفاهم‌نامه بیمه ۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی قزوین امضا شد

قزوین - ایرنا - تفاهم نامه بیمه حوادث برای ۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی قزوین بین استاندار و مدیرعامل بیمه میهن امضا شد.

مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین در خصوص این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه برای هر پنج حادثه آتش سوزی، سیل، زلزله، طوفان و تندر در اماکن روستایی برای ۵۰ هزار واحد روستایی امضا شد که البته تا ۷۰ هزار واحد نیز قابل افزایش است.
اکرم نجفی افزود: مبلغ بیمه برای خانه خشت و گلی و تیر چوبی ۳۵۰ میلیون ریال است که ۲۰۰ میلیون ریال برای سازه و ۱۵۰ میلیون ریال به اثاثیه تعلق می گیرد.
وی اضافه کرد: مبلغ بیمه خانه های با سازه فلزی و آجری و بتنی ۵۰۰ میلیون ریال است که ۳۵۰ میلیون ریال سازه و ۱۵۰ میلیون ریال به اثاثیه اختصاص دارد.
نجفی ادامه داد: حق بیمه هر خانوار نیز ۴۵۰ هزار ریال است که ۴۰۰ هزار ریال توسط دولت و ۵۰ هزار ریال را خانوار برای مدت یک سال می پردازد.
وی اظهار داشت: در این طرح از دهیاران به عنوان بازوی اجرایی استفاده شده و در بخش اول مبلغ بیمه نامه به اداره کل مدیریت بحران تقبل شده و بخش دوم به دهیاری ها و بخش سوم خانوار روستایی تا این فرهنگ در بین روستاییان توسعه یافته و به سال به سال سهم دولت کاهش یابد.
نجفی افزود: علت اینکه این طرح قبلاً اجرا نمی شد محدودیت های قانونی و منابع مالی بود اما با درایت مسئولان استان این منابع تامین شده و تا یک ماه آینده، بیمه نامه ها صادر می شود.
۷۳۸۸*3013

برچسب‌ها