رسانه ها به ترمیم گسست فکری مهارت آموزی بین نسلی کمک کنند

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان طی سالهای قبل مهارت آموزی از خانواده آغاز و ترویج می شد، اما امروز در این بخش بین نسل ها گسست فکری پدید آمده و رسانه ها با جریان سازی خبری می توانند نقش مهمی در ترمیم و رفع این نقیصه داشته باشند.

محمدرضا جهانگیری روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمان با اعلام این مطلب افزود: همانطور که  ابتدای انقلاب پیکار با  بیسوادی و افزایش سطح تحصیلات در دستور کار قرار گرفت و رسانه ها در فراگیر کردن نهضت سواد آموزی پای کار آمدند در شرایط فعلی مهارت آموزی هم باید به طور وسیع در جامعه تشویق شود.

وی گفت : دسترسی به آموزش های مهارتی توسط دولت در سالهای اخیر تسهیل شده ،  اما دولت به تنهایی نمی تواند تمام نیاز مهارتی جامعه را برآورده کند لذا می طلبد بخش خصوصی به طور جدی در این عرصه ورود پیدا کند.

جهانگیری  با بیان اینکه درصد بالایی از آمار بیکاران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند تصریح کرد: برای جذب این قشر بزرگ از جامعه بنگاه های خصوصی، تعاونی ها و سایر مراکز باید برنامه ریزی کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان اظهار داشت: اگر بخواهیم به رونق تولید، اقتصاد مقاومتی برسیم و تحریم ها بر ما اثری نداشته باشد،   باید به مهارت آموزی در جهات مشاغل مورد نیاز بازار کار توجه جدی شود.

وی با اشاره به آغاز هفته مهارت آموزی از ۳۱ تیر تا ۶ مرداد بیان کرد: طرح ایران مهارت در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ برای پایه های هشتم و نهم و به مدت ۶۰ ساعت آموزش برای دانش آموزان در حال اجرا است.

جهانگیری گفت: برای مهارت آموزی دانشجویان نیز به زودی مرکز آموزشی فنی حرفه ای جهاد دانشگاهی در پردیس دانشگاه شهید باهنر کرمان راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به طرح  مهارت آموزی برای سربازان وظیفه اظهار داشت: خانه مهارت در پادگان های بزرگ استان با حضور مربیان راه اندازی شده است و به هر سرباز که دوره آموزش مهارتی را با موفقیت گذرانده باشد، در خاتمه خدمت مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

مدیرکل فنی حرفه ای استان کرمان افزود: بجز آموزش های سخت مهارتی، آموزش کارآفرینی نیز به متقاضیان ارائه می شود تا پس از فراغت بحث کار آفرینی را نیز دنبال کنند.

وی تاکید کرد: در استان کرمان وضعیت مهارت آموزی خوب است اما جامعه نیاز به فرهنگ سازی آموزش های مهارتی توسط رسانه ها دارد.

مدیرکل فنی حرفه ای استان کرمان در ادامه ضمن بازدید از بخشهای مختلف ایرنا و آشنایی با ظرفیتهای خبری این رسانه مرجع در میزگرد " نقش مهارت آموزی در رونق تولید"که با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط و برخی روسای دانشگاهها در محل ایرنا کرمان برگزار شده بود  ، شرکت کرد.

۷۴۳۷/ 5054

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =