مدیرکل دفتر ادیان و فرق و مذاهب کشور: موانع ازدواج جوانان را برداریم
حجت الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل دفتر ادیان و فرق و مذاهب کشور

سنندج - ایرنا - مدیرکل دفتر ادیان و فرق و مذاهب کشور بر تلاش برای ترویج و گسترش ازدواج آسان در جامعه و برداشتن موانع موجود در این مسیر از سوی مسئولان و متولیان امر و خانواده ها تاکید کرد.

حجت الاسلام احمد حاتمیان روز سه شنبه در آیین اهدای جهیزیه به ۳۹ زوج جوان کردستانی اظهار داشت: در منظومه شریعت اسلامی خانواده مهمترین کانونی است که مورد توجه خداوند بزرگ بوده و مسأله پیوند یک زن و مرد را در نظام هستی مورد عنایت قرار داده است.

وی با تاکید بر گسترش ازدواج آسان در جامعه افزود: پیوند مقدس آسمانی (ازدواج) مورد تکریم همه انسان های خداپرست است وحضرت رسول گرامی اسلام (ص) بر این سنت و اصل بنیادی انسانی تاکید فراوانی داشته اند.

مدیرکل دفتر ادیان و فرق و مذاهب کشور گفت: هر عاملی که مانعی در این مسیر ایجاد کند، پدیده ای شوم بوده و عواملی که برای برقراری این سنت حسنه تلاش کند مورد لطف پروردگار قرار می گیرد.
وی یادآور شد: رسالت و وظیفه حاکمیت این است که زمینه شکوفایی انسانیت و فضلیت عالی انسانی و الهی را در جامعه فراهم کند که بستر آن گسترش ازدواج بوده و نظام اسلامی این مسئولیت را دنبال می‌کند.


آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان

زوج های جوان آرامش درکنار هم بودن را به هیچ بهایی نفروشند

نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این آیین گفت: ازدواج یک امر مهم و سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) است و خداوند آن را از مورد تاکید بسیار قرار داده و آیات برای اهل تفکر می تواند نشانه ای بر عظمت و عنایت خدا بر خلقش باشد.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی افزود: بحث خانواده از جهات مختلفی می تواند انسان را حفظ کرده و زندگی و سعادت وی را رشد دهد ضمن اینکه کسانی که تن به ازدواج نمی دهند از اهل جهنم به شمار می‌روند.

وی یادآور شد: علاوه بر اینکه با ازدواج نیمی از دین انسان کامل می شود آرامش در خانه و خانواده تامین شده و زن و مرد تکیه گاه، همراه و شریک همدیگر در تمام مراحل خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: اساس زندگی زوجین مودت و رحمت است و زن و مردم باید محبت و علاقه خود را به همدیگر ابراز کرده و به شکلی آن را نشان دهند.

وی از زوج های جوان خواست، آرامش و آسایش در کنار هم بودن را به هیچ بهایی نفروشند، و اجازه ندهند هیچ مساله پایه های زندگیشان را سست کند چرا که اولین کسی که می تواند تیشه به ریشه یک زندگی بزند و یا آن را محکم و مستحکم نگه دارد، خود زوجین هستند.


تلاش برای ترویج ازدواج آسان

نماینده ستاد اجرایی فرمام حضرت امام(ره) نیز در این آیین گفت: هدف اصلی  از برگزاری چنین مراسم هایی که تعدادی زوج جوان در کنار هم قرار می گیرند، این است که جوانان به سنت حسنه ازدواج تشویق شده و بدانند که حاکمیت بدنبال ترویج ازدواج آسان و گسترش این سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) است.

حجت الاسلام میثم آسوپا به هدایای زوج های جوان در قالب طرح احسان مسجد اشاره کرد و افزود: وقتی دختر خانمی این جهیزیه ساده را بنای زندگی مشترک خود قرار دهد بدون شک در آینده همراه و همسفر خوبی برای شریک زندگی اش خواهد بود.

وی اظهار داشت: طرح احسان مسجد در ادامه مسیر خود علاوه بر اهدای جهیزیه و با همراهی و فعالیت روحانیون و ائمه مساجد به حوزه های دیگر همانند حمایت از دانش آموزان، مهدکودک، صندوق قرض الحسنه و خانه ورزش ورود پیدا می‌کند.

در ادامه این آیین خطبه عقد یکی از زوجین به صورت نمادین خوانده شد و در پایان زوج های جوان برای شروع زندگی مشترک جهیزیه های خود را دریافت کردند.

۷۳۴۸/۹۱۰۲


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =