برخی بانک‌ها دنبال انجام نشدن کار هستند

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: در شرایطی که همه باید در پی حل مشکلات و ارائه راه کار برای حل مسائل مردم باشیم گویا برخی از دستگاه‌ها و بانک‌ها به دنبال انجام نشدن کارها هستند.

به گزارش ایرنا محمود قنبری روز سه شنبه در جلسه زنجیره پوشاک این استان اظهار داشت: این در حالی است که مدیران و مسئولان رده بالا برای انجام امور تلاش می‌کنند متأسفانه در زیرمجموعه سخت گیری می‌شود و حتی برخی اوقات سعی دارند تا ما را نیز با قانون و تبصره برای انجام نشدن کار قانع کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از کارشناسان و مسئولان در رده‌های پایین‌تر روند امور را بسیار طولانی و پچیده می‌کنند، گفت: با توجه به مسائل و مشکلات جامعه هم اکنون باید برای رفع مشکلات و چالش‌ها دنبال راه‌های آسان باشیم، زیرا سخت گیری بی مورد مراجعه کنندگان را خسته خواهد کرد.

قنبری افزود: برخی از بانک‌ها چربیدن مصارف بر منابع خود را بهانه می کردند و حال آنکه ما در مذاکره با مدیران کشوری آن بانک ها توانستیم تا ۶ برابر نیز برای دریافت تسهیلات تقاضا کنیم.

وی با اشاره به شغل آفرینی خوشه پوشاک اظهار داشت: تولید پوشاک اشتغال آفرین، زودبازده و پربازده است و باید برای رونق این کسب و کار در استان تلاش شود چرا که ظرفیت و پتانسیل زیادی نیز برای گسترش آن وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی بر آموزش و حرفه ای عمل کردن در صنعت پوشاک تاکید کرد و افزود: برنامه های آموزشی در این زمینه باید جدی گرفته شود و در کنار این امر به مسائل فروش و بازاریابی نیز نگاه شود.

وی از بانک ها خواست تا به تولید کنندگان در حوزه پوشاک سرمایه در گردش بدهند و گفت: با توجه به مسائل و مشکلات بازار، اکنون این قشر باید حمایت شوند، چرا که پس از فروش محصول، تسهیلات را پرداخت خواهند کرد ولی اکنون باید گردش مالی داشته باشند.

در این نشست تولید کنندگان پوشاک نیز از کمبود سرمایه در گردش، بازار فروش و مسائل بیمه ای به عنوان اصلی ترین مشکلات حوزه خود یاد کردند.

هم اکنون صنعت پوشاک در استان خراسان شمالی رونق گرفته است اما به علت نوپا بودن با مسائل و مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند که نیازمند حمایت است.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

۳۰۰۷/‏۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =