شکایت از فلاحت پیشه در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می شود

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: شکایتی از حشمت الله فلاحت پیشه درباره برخی اظهاراتش به این هیات رسیده که در جلسه بعدی مورد بررسی قرار می گیرد.

محمدجواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز- سه شنبه- مجلس شورای اسلامی درباره جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از موکول شدن بررسی شکایت از حشمت الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب به جلسه بعدی به دلیل طولانی شدن جلسه این هیات خبر داد.

وی افزود: در شکایت مطرح شده است که فلاحت پیشه علیرغم مستندات شورای عالی امنیت ملی اظهارنظرهایی مربوط به ایران و آمریکا کرده است که مغایر با سیاست نظام مبنی بر عدم مذاکره بین ایران و آمریکا بوده است.

وی ادامه داد: شماره مصوبات و تاریخ آن را هم برای ما فرستاده‌اند که مدعی‌اند آقای فلاحت‌پیشه در زمان ریاست کمیسیون امنیت ملی پیشنهاد میز مشترک بین ایران و آمریکا در قطر و عراق را داده است که آمریکا از این موضوع تبلیغ و سوء تعبیر کرده مبنی بر این‌که فشارها به جمهوری اسلامی موثر واقع شده و ایران پیشنهاد مذاکره را پذیرفته است.

جمالی ادامه داد: البته در این باره آقای فلاحت‌پیشه گفته که موضوع بحث وی مذاکره نبوده و منظورش کاهش تنش بوده است. آن‌ها می‌گویند سخنگوی شورای امنیت ملی توضیحاتی را ارائه کرده که بعد از آن توضیحات هم مجددا آقای فلاحت‌پیشه با خانه ملت مصاحبه‌ای داشته و دوباره صحبت‌هایش را تکرار کرده است از این حیث شکایتی مطرح شد که البته این موارد به زمان ریاست آقای فلاحت پیشه در کمیسیون امنیت ملی برمی‌گردد.

جمالی مجددا اظهار داشت: این شکایت در جلسه بعدی با حضور آقای فلاحت پیشه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: هیات نظارت امروز میزبان محسنی بندپی رئیس سابق سازمان بهزیستی و استاندار فعلی تهران برای بررسی ادعاهای مطرح شده در پرونده استیضاح آقای ربیعی وزیر سابق کار بود که وی هم از یکی از نمایندگان مجلس شکایت کرده است. توضیحات و مستندات در این باره ارائه شد.

وی افزود: ‌این پرونده قریب به یک سال است که در مرحله بررسی در هیات نظارت بوده. موضوع استیضاح به مرداد سال گذشته برمی‌گردد ولی چون مطالب متعدد بود، ما در حال بررسی هستیم که امیدواریم بتوانیم به جمع‌بندی برسیم.

جمالی با اشاره به حضور سردار اشراق معاون حقوقی و پارلمانی نیروی انتظامی در هیات نظارت اظهار داشت: ناجا از یکی از نمایندگان با موضوع توهین و افترا نسبت به پرسنل نیروی انتظامی و دخالت در برخی از تصمیمات فرمانده نیروی انتظامی آن شهرستان، از یکی از نمایندگان شکایت کرده است که در این رابطه مستندات و فایل صوتی را هم در اختیار هیات قرار داده که قرار شد در جلسات بعدی از نماینده برای ارائه ادله‌اش دعوت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =