جشنواره ملی موسیقی جوان، محمل تعامل استادان و جوانان با انگیزه است

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی جشنواره ملی موسیقی جوان را «محمل تعامل و گفت‌وگوی استادان گرانمایه و جوانان با انگیزه ایران» خواند و افزود: این جوانان موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می­ آموزند تا از این میراث فرهنگی صیانت کنند.

به گزارش روز سه شنبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی پیامی را به سیزدهمین جشنواره موسیقی جوان منتشر کرد. در متن این پیام آمده است: شناخت و بهره­ گیری از اندیشه و تجربه پیشینیان و نگاه به افق پیش­رو، قوام بخش فرهنگ و هنر ایران از دیرباز تا به امروز بوده است. 

فرهنگ و هنر امروز تبلوری از تعامل اندوخته­ های پیشین و ایده­ های نوین است. هنر موسیقی جلوه­ ای از ظرایف و لطایف فرهنگ ساکنان این سرزمین بوده و آواها و نواهای هنرمندان در این مسیر تاریخی با امیدها و باورهای مردم پیوندی وثیق دارد. پشتوانه پرافتخار هنرمندان و استادان در کنار شور و شوق جوانان، آینده­ای امیدبخش را نوید می­ دهد.

جشنواره ملی موسیقی جوان، محمل تعامل و گفت و گوی استادان گرانمایه و جوانان با انگیزه این سرزمین است. جوانانی که موسیقی اصیل ایرانی، نواحی و کلاسیک را می­ آموزند تا از این میراث فرهنگی صیانت کنند. اشتیاق جوانان و دغدغه­ و دلسوزی استادان برای بالندگی و پایندگی موسیقی این مرز و بوم در این جشنواره سرمایه­ ای ارزشمند برای حفظ و تداوم هنر اصیل و مردمی است.
افزایش هنرمندان در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان نشانه جایگاه قابل اتکای موسیقی کلاسیک و نواحی در میان نوجوانان و جوانان است و امید که مسیر شکوفایی این انگیزه و استعداد با حمایت نهادهای فرهنگی و هنری هموار شود.
جشنواره ملی موسیقی جوان، تجلی امید به آینده موسیقی ایران و لطف و همدلی استادان و هنرمندان با این رویداد شایسته قدردانی است.
همراهی همدلانه استادان و هنرمندان ارجمند موسیقی در شورا و داوری جشنواره و تلاش همکاران معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را صمیمانه ارج می ­نهم و موفقیت روز افزون نوجوانان و جوانان شرکت کننده در این جشنواره را از خدای منان آرزومندم.»

سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار فرهنگ