۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۴
کد خبرنگار: 930
کد خبر: 83408114
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر اطلاعات: ویروس اختلاف جامعه را نابود می‌کند

سمنان- ایرنا- وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه ویروس اختلاف جامعه را نابود می کند گفت: همانطور که فرد مسوولیت‌هایی برای کارنامه مثبت خود دارد یک ملت هم باید کارنامه مثبت داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی روز سه شنبه در آیین رونمایی از چهار جلد کتاب «انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک» که در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان برگزار شد افزود: ملت ایران در سایه رهبری امام راحل در انقلاب اسلامی‌ کارکرد بسیار زیبایی را داشته است و در دیگر مبارزات، مردم ما ملتی بودند که برای تحقق آرمان سیاسی دست به مبارزه و فداکاری زده، قربانی و شهید دادند.
وی افزود: قرآن توصیه به سیر در زمین و آموختن از تاریخ گذشتگان داشته است و اسلام تنها برای فرد زندگی قائل نیست و برای جمع هم زندگی قائل است.
وی ادامه داد: اسلام برای فرد و جامعه اصالت فرض می کند و هم فرد و هم جامعه شناسنامه دارند و در لابلای آیات قرآن موارد زیبایی در این زمینه داریم.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه جامعه به دلیل قدرت انتخاب مکلف است و اسلام تکالیفی برای فرد و جامعه تعیین کرده است گفت: جامعه به جهاد خداجویانه و رهایی بخش مستضعفان مکلف شده و جهاد وطیفه جامعه است و این جامعه قدرت انتخاب و اراده دارد.
وی افزود: نوع کارکرد جامعه یک کارنامه به جا می گذارد و حساب و کتاب هر جامعه با این کارنامه است و ملتی که کارنامه ای دارد پاسخ کارکرد خود را دارد.
وی ابراز داشت: در نظام دینی برای آبروی افراد ارزش قائل می شویم و اجتماعات هم دارای حیثیت و آبروی جمعی هستند.
علوی افزود: جامعه اگر نسبت به کارکردهای منفی بی تفاوت باشد اثر آن به کل جامعه می رسد و اگر انسان با میکروب و ویروس آسیب می بیند جامعه هم آسیب می بیند، لذا جامعه باید آسیب شناسی داشته باشد.
وی افزود: مقاومت، ایستادگی و صلابت مردم ما در زیر سایه رهبری مقام‌ معظم رهبری هم چنین اقتدار و هیمنه ای که در سطح جهانی شکل گرفته ریشه در مبارزات نسل نخست انقلاب و تعریف آن به نسل بعد دارد.
علوی گفت: نسل امروز به تاسی از نسل های انقلاب راه مقاومت، ایستادگی و عدم کرنش در برابر ظلم در مقیاس جهانی با هدایت از رهبری را به مرحله اثبات رسانده است.

علوی همچنین با اشاره به این که انقلاب اسلامی هویت بخشی دارد تاکید کرد: هر نسلی در عقبه خود مبارزاتی با دیکتاتوری ظلم و خفقان می بیند احساس هویت و ریشه در اعماق تاریخ کرده و خود را متعهد به آن مسیر می بیند.
وی با اشاره به رونمایی از کتاب انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک گفت: این مجموعه ها باعث آشنایی نسل جوان با مبارزات پدرانشان و الگویی برای حرکت آن ها در مسیر انقلاب اسلامی می شود.
وزیر اطلاعات افزود: این کتاب شناسنامه و زندگینامه مردم سمنان است و نگارش زندگینامه جامعه ها از سوی قرآن آموزنده اعلام شده است.
وی اظهار داشت: دِینی که مردم استان در مبارزات انقلابی بر دوش وزارت اطلاعات داشتند امروز توسط وزارت با انتشار کتاب انقلاب اسلامی استان سمنان به روایت اسناد ساواک به نحو مطلوب ادا شد.
علوی بیان داشت: در بیشتر استان های کشور از این گونه مجموعه کتاب ها منتشر شده و در واقع تدوین مجموعه ها را ادای دین در برابر مردمی چون مردم سمنان می دانیم.
وزبر اطلاعات اظهار داشت: انتقال میراث مبارزاتی مردم استان به نسل های بعد آموزندگی و سازندگی دارد و مردم واقف به دستاوردها شده و در مسیر مقاومت و مبارزه با ظلم و ستم در مقیاس جهانی گام بر می دارند.

وزیر اطلاعات گفت: از روزهای آغاز قیام امام راحل، مردم استان سمنان نشان دادند مردمی آگاه، با بصیرت و هوشیار گوش به مرجعیت و علمای بزرگوار استان بودند.
وی ادامه داد: از سال های ۴۱ و ۴۲ جای جای استان سمنان پاسخ مثبت به ندای امام راحل داده شد و علمای استان روح انقلابی و تعهد داشته و در حرکت انقلابی از وحدت برخوردار بودند.
وی افزود: استان سمنان خاستگاه علمای بزرگواری بوده است و با حضور این علما، ادبا، نخبگان علمی دانشگاهی، ریاست فعلی جمهوری، طبیعی بود مردم این دیار در برابر دعوت امام راحل سریع لبیک بگویند.
"انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک" مجموعه کتاب چهار جلدی است که وقایع انقلاب در این استان را از ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۵۷ پیروزی انقلاب اسلامی روایت می کند.

۷۴۰۸

اخبار مرتبط