۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۹
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83408109
۰ نفر
وزیر خارجه پاکستان از باز شدن درهای احیای روابط با آمریکا خبر داد

تهران- ایرنا- وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد، اکنون درهای احیای روابط دیپلماتیک بین واشنگتن و اسلام آباد باز است.

به نوشته روزنامه دان، "شاه محمود قریشی" امروز(سه شنبه) پس از گفت وگو با مقامات عالیرتبه آمریکا، با گفتن این مطلب که "دونالد ترامپ" دعوت "عمران خان" از او برای سفر به اسلام آباد را پذیرفت، افزود، به سفیرمان در واشنگتن گفتم که تعامل سفارت ما با کنگره آمریکا باید نسبت به قبل، بیشتر و موثرتر شود.

وی در رابطه با جدیت آمریکا و پاکستان برای احیای رابطه دو کشور، گفت، نمی توانیم این واقعیت را فراموش کنیم که رابطه بین دو کشور در زمان "آلیس ولز"، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و "لیزا کورتیس"، مسوول بخش آسیای جنوبی و مرکزی شورای امنیت ملی امریکا، چنان بود که هیچ دری به روی ما باز نبود. ما خواستار گفت وگو شدیم اما، آنها حاضر به دادن این فرصت به ما نبودند.

قریشی افزود، نمی گویم دیدار و گفت وگوی این بار در آمریکا، مسیر امور را برای ما تغییر داد. من این را می گویم این امکان ایجاد شده است دری که کاملا به روی ما بسته بود، باز شود. ما با جدیت تمام برای ترمیم رابطه به اینجا(آمریکا) آمدیم. باید از تلخی که زمانی در رابطه ما وجود داشت، درس گرفته شود. امروز ما شاهد شروعی تازه و گشوده شدن فصلی جدید در رابطه مان هستیم و باید این مساله را به فال نیک بگیریم و امیدوار باشیم امور بهتر شود.

"عمران خان"، نخست وزیر و جمعی از مقامات پاکستان از شنبه(29 تیر) سفر چهار روزه خود به آمریکا را شروع کردند.

عمران خان در جریان سفر رسمی به آمریکا دوشنبه شب به وقت محلی در کاخ سفید با "دونالد ترامپ" دیدار و درباره اوضاع افغانستان، تحولات امنیتی منطقه، جنوب آسیا و روابط پاکستان و هند گفت وگو کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =