شورای دانش آموزی تبلور دانش باوری و دانش آموز یاوری است

اصفهان- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: شورای دانش آموزی در مدرسه تبلور دانش آموز محوری، دانش باوری، دانش آموز یاری در این نهاد است.

در بخشی از پیام سید جواد حسینی به همایش ملی شورای های برتر دانش آموزی در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان که روز سه شنبه از سوی مدیرکل فرهنگی هنری و فضاهای پرورشی این وزارتخانه قرائت شد، آمده است: این شورا، محلی برای انتقال تجارب و تمرینی برای مسوولیت پذیری و مردم سالاری دینی است.

وی با اشاره به تجربیات و مناصبی که به طور شخصی آن را تجربه کرد گفت: با افتخار خود را عضو خانواده شورای دانش آموزی می دانم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این پیام خاطرنشان کرد: حضور شما دانش آموزان و کنشگران اجتماعی در این همایش، تمرینی برای نقش آفرینی در مسوولیت های آینده کشور است و این فضا بستر مناسبی برای مشارکت پذیری و ترویج فعالیت های گروهی و اجتماعی شما آینده سازان خواهد بود.

وی یادآور شد: این همایش در گام دوم انقلاب پرشکوه اسلامی در مسیر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یعنی تحقق ساحت سیاسی و اجتماعی با هدف آموزش مهارت آموزش و تقدیر از از اعضای منتخب شوراهاست.

حسینی ابراز امیدواری کرد که منتخبان ۱۱۰ هزار واحد آموزشی از میان ۱۱۴ میلیون دانش آموز در کشور قدر این فرصت های اجتماعی و تربیتی را بدانند و از این رهگذر آینده‌ای درخشان در پیش روی آنها فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در این همایش گفت: اعضای شوراهای منتخب دانش آموزی در این همایش به تمنای یادگیری از جنسس شورا و مشورت گرد هم جمع شده اند.

محمد اعتدادی افزود: مشارکت سن و جنس نمی شناسد و بسیاری از مهارت ها در قالب شور و مشارکت به راحتی ممکن می شود.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان مرز مشترکی با ۹ استان کشور دارد، گفت: میزبانی این همایش افتخاری برای مرکزی ترین استان کشور و فرصتی برای تعامل و هم افزایی دانش آموزان منتخب شوراهاست.

همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها با هدف تا سوم مرداد در اردوگاه شهید بهشتی اصفهان برگزار می شود.

در این همایش ۲ روزه کارگاه‌های مهارت‌آموزی ویژه‌ای با عنوان آشنایی با فضای مجازی، حقوق شهروندی، امداد و نجات و گفتمان‌های دانش‌آموزی (کرسی‌های آزاداندیشی) دایر می شود، همچنین برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و فوق‌برنامه قرآنی با عنوان شبی با قرآن و جنگ شادی با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.

۶۹۹۴/۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =