۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۵
کد خبرنگار: 951
کد خبر: 83408100
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: شخصیت‌های انقلابی سمنان به نسل جوان معرفی شوند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: شخصیت‌های انقلابی استان سمنان در قالب تدوین کتاب و مستندسازی به نسل جوان معرفی شوند.

علیرضا آشناگر روز سه شنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در تالار امیرکبیر دانشگاه سمنان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی وزیر اطلاعات، افزود: مناسب ترین شیوه در تاریخ نگاری نوشتن کتاب و معرفی شخصیت های برجسته یک منطقه به روایت اسناد است.

وی خاطر نشان کرد: بررسی روایت های ساواک در یک بخش از تاریخ و بیان آن برای نسل آینده بسیار کار ارزشمندی است و واکاوی شخصیت های بزرگ اقدام قابل تقدیر و متکی به پرسش های جدید است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه سمنان از دیرباز دارای قدمت تاریخی است، تصریح کرد: از وزارت اطلاعات به خاطر تدوین این اسناد تقدیر و تشکر می کنم.

آشناگر اضافه کرد: ترسیم نقش مردم در تاریخ انقلاب اسلامی از سال های ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۷ و بررسی نقش مردم، روحانیان و شخصیت های سیاسی و مذهبی فرهیخته بسیار ارزشمند است.

استاندار سمنان گفت: رونمایی از چهار جلد کتاب بازگویی نقش مردم در انقلاب، به نوعی تجلیل از مبارزان انقلاب اسلامی است و از افرادی که به تدوین کتاب هایی در ارتباط با به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی کمک کردند تشکر می کنم.

وی افزود: بدون شک شخصیت ها در تاریخ موثر هستند و برخی تاثیرشان اندک و برخی تاثیر جاودانه دارند.

استاندار سمنان گفت: به تعبیر یکی از نویسندگان، برخی از شخصیت های موثر مهمان تاریخ هستند و برخی ها هم تاریخ مهمان آنان است.

«انقلاب اسلامی در استان سمنان به روایت اسناد ساواک» مجموعه کتاب چهار جلدی است که وقایع انقلاب در استان سمنان را از ۱۳۴۰ تا سال ۱۳۵۷ پیروزی انقلاب اسلامی روایت می کند، این کتاب به همت مرکز بررسی اسناد تاریخی تدوین و منتشر شده است و این کتاب امروز سه شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات رونمایی شد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط