پیش ثبت‌نام میان‌پایه‌های مدارس شاهد از امروز آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش گفت: پیش ثبت نام میان پایه های مدارس شاهد از اول مرداد آغاز شده و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

محمدرضا رزاقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار کرد: ثبت‌نام در پایه دهم نسبت به سال گذشته رشد ۱۰ درصد داشته است. سال گذشته ۸۱ هزار و ۹۰۶ پیش ثبت‌نام در پایه دهم انجام شد که امسال ۱۰ درصد رشد پیدا کرده است.

وی افزود: دانش‌آموزان میان‌پایه می‌توانند از اول مرداد ماه برای انجام پیش ثبت‌نام خود به مدارس مربوطه که در محدوده محل سکونت آنها قرار دارد، مراجعه کنند.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش گفت: پیش ثبت‌نام پایه یک، ۷ و ۱۰ به پایان رسیده است.

رزاقی خاطرنشان کرد: در مدارس شاهد دو گروه طرح شاهد و غیر شاهد داریم که طرح شاهد شامل فرزندان شهید، آزاده و جانباز بوده و طرح غیر شاهد شامل فرزندان جانباز زیر ۵۰ درصد، فرزندان رزمنده، نوه شهید و جانباز، فرزندان رزمندگان مقاومت، قاریان قرآن، فرزندان فرهنگیان و … است. 

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش ادامه داد: در صورتی‌که مدارس در آن پایه خروجی داشته باشند، به تعداد خروجی‌ها، افراد مراجعه‌کننده را با توجه به امتیازاتشان ثبت‌نام می‌کنیم که اولویتثبت‌نام با فرزندان جانباز بالای ۵۰ درصد، آزاده و شهید است.

رزاقی همچنین در باره جامانده های از ثبت نام گفت: اگر دانش‌آموزی به هر علتی از انجام پیش ثبت‌نام در این مدارس جامانده باشد، در صورتی که فرزند شهید، آزاده و جانباز بالای ۵۰ درصد باشند می‌توانند با مراجعه به سامانه سجا ثبت نام خود را انجام دهند.

وی درباره تعداد پیش ثبت‌نام‌های مدارس شاهد در پایه دهم گفت: پیش ثبت‌نام‌های مدارس شاهد در پایه دهم به پایان رسیده است و  ۸۹ هزار و ۶۵۰ دانش‌آموز در این مدارس پیش ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در باره ثبت نام دانش‌آموزان گفت: یک هفته پس از پایان مهلت پیش ثبت نام، امتیازات و مدارکی که در سامانه سجا ثبت شده، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت کسب امتیاز لازم و پذیرش دانش آموز در مدارس شاهد به منظور قطعی کردن ثبت نام و ارائه اصل مدارک با خانواده ها تماس گرفته می شود.

رزاقی اظهار داشت: اکنون هزار و ۳۵۰ مدرسه شاهد در سراسر کشور فعالیت دارند و در سال تحصیلی ۹۷، ۳۶۷ هزار و ۱۸۵ دانش آموز شامل ۱۷۳ هزار و ۱۶۸ دانش آموز ابتدایی، صد هزار و ۲۹۷ دانش آموز راهنمایی و ۹۳ هزار و ۷۲۰ دانش آموز دوره متوسطه در ۱۳ هزار و ۶۱۸ کلاس درس مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =