مراکز درمانی تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با کمبود پزشک رو به روست

یاسوج- ایرنا- بر اساس آمار موجود در سه سال اخیر در حوزه درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف نهضت خدمات رسانی به وقوع پیوسته است اما آنچه مشهود است مراکز درمانی تامین اجتماعی با کمبود پزشکان متخصص برای خدمت رسانی بهتر به بیماران مواجه هستند.

به گزارش ایرنا، تعداد زیاد مراجعه کنندگان غیر حضوری در سیستم نوبت دهی مراکز خدمات درمانی تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد و همچنین صف های طویل بیمه شدگان در راهروهای مراکز درمانی تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد و انتظار آنها برای مراجعه به پزشک نشان از این دارد که تعداد پزشکان موجود در این مراکز پاسخگوی نیاز افراد نیست.

به گونه ای که در آئین افتتاح چهار بخش درمانی در بیمارستان شهدای گمنام شهر یاسوج، مسئولان تامین اجتماعی خواستار همکاری بیشتر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای جذب پزشکان مورد نیاز این مراکز شدند.

مدیران تامین اجتماعی می گویند باید تدابیر لازم برای حضور هر چه بیشتر پزشکان متخصص در بیمارستان های این استان به ویژه مراکز تامین اجتماعی اندیشیده شود تا در این زمینه کمبودی برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بیماران وجود نداشته باشد.

با گفت و گو با بیمه شدگان تامین اجتماعی متوجه می شویم که بسیاری از این بیمه شدگان از کمبود تعداد پزشک متخصص گلایه دارند و می گویند که در بیشتر مواقع کمبود پزشک سبب می شود تا به شهر ها و استان های همجوار مراجعه کنند.

یکی از بیمه شدگان تامین اجتماعی استان گفت که بیشتر مواقع، سیستم نوبت دهی به افراد به مدت یک ساعت به سرعت پر می شود چون تعداد پزشکان متخصص اندک هستند و چند روز باید در انتظار باشیم، تا بتوانیم نوبت بگیریم.

مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان در حوزه درمان به طور جد نیاز به پزشکان متخصص بیشتری دارند که در صورت تامین نیروهای مورد نیاز بخش، عمده ای از مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی در زمینه درمان رفع خواهد شد.

پیام اکبری افزود: برخی از تجهیزات به روز بیمارستان شهدای گمنام یاسوج به دلیل نبود متخصص بدون استفاده است و نیاز است مسئولان علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز تأمین اجتماعی اقدام کنند.

وی بیان کرد: در مدت سه سال اخیر خدمات قابل توجهی در زمینه های مختلف از جمله خریداری تجهیزات مورد نیاز درمان برای مراکز درمانی تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است اما این رشد و ارتقا با تعداد پزشکان موجود همخوانی ندارد و می طلبد راهکاری برای این مهم اندیشیده شود.

وی عنوان کرد: تاکنون مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام خاصی در این زمینه انجام نداده اند و کمبود موجود را به سبب محدودیت های طرح تحول نظام سلامت عنوان می کنند این در حالی است برنامه ششم توسعه استثنایی در این زمینه قائل شده و این پزشکان مشمول این طرح می توانند به مناطق محروم خدمت رسانی کنند.

بر اساس اظهارات مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با جذب هشت پزشک متخصص در زمینه های قلب و عروق، گوارش، جراحی، اعصاب و دیگر تخصص ها به مراکز درمانی این سازمان بخش عمده ای از مشکلات بیمه شدگان رفع می شود و دیگر نیازی به مراجعه این بیماران به دیگر بیمارستان های استان های همجوار وجود نخواهد داشت.

۳۲۰ هزار نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد موجود هستند اما به بیش از ۳۵۰ هزار نفر خدمات ارائه می شود.

حدود ۴۶ درصداز جمعیت ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش بیمه درمانی تأمین اجتماعی هستند.

بیمارستان شهدای گمنام با حدود ۷۰ تخت و ۵۰ نفر نیروی درمانی به افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خدمات رایگان ارائه می دهد.

سال گذشته برای دومین سال پیاپی بیمارستان شهدای گمنام یاسوج با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته توانست رتبه اول را در تعداد تخت های بیمارستانی کسب کند.

۹۸۶۸/‏۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =