جوجه‌های پرندگان مهاجر تابستان گذران در استان بوشهر حلقه گذاری شدند

بوشهر-ایرنا- با هدف مشخص شدن مبدا و مقصد حرکتی و بررسی وضعیت مهاجرت جوجه‌های پرندگان مهاجر تابستان‌ گذران در جزایر پارک ملی دیر- نخیلو حلقه گذاری شدند.

رئیس اداره امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در این ارتباط عملیات حلقه گذاری ۷۳۰ حلقه جوجه پرستو دریایی کاکلی کوچک و بزرگ و پرستوی دریایی پشت تیره در جزایر نخیلو و ام‌الگرم در روزهای پایانی تیرماه امسال انجام شد.

خسرو درویشی افزود: جزیره نخیلو با مساحت حدود ۳۴ هکتار یکی از جزایر چند گانه پارک ملی دریایی دیر- نخیلو است که همه ساله پذیرای جمعیت زیادی از پرندگان مهم جوجه‌آور بیشتر از گونه‌های پرستو دریایی کاکلی کوچک و بزرگ، پشت تیره، گونه سفید و سلیم خرچنگ خوار است.

وی اضافه کرد: به منظور مدیریت راهبردی و اجرایی این تنوع زیستی وشناخت بیشتر ویژگی‌های زیستی و اکولوژیک پرندگان، از سال ۱۳۸۲ تاکنون همه ساله حلقه‌گذاری پرندگان در جزایر پارک ملی دریایی دیر- نخیلو صورت می‌گیرد.

درویشی گفت: پس از چند سال مهاجرت نکردن پرندگان به جزیره ام الگرم (به‌دلیل نا امنی ناشی از حضور شغال)، با حل شدن این مشکل، شمار زیادی از پرستوهای کاکلی کوچک و بزرگ به این منطقه مهاجرت و جوجه‌آوری کردند که نوید بخش مهیا شدن شرایط مناسب زیستی برای این پرندگان در این جزیره ۷۰ هکتاری است.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =