توسعه بی رویه  شهر کرمان به شکل کنونی قابل قبول نیست

کرمان – ایرنا- رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که با این وضعیت توسعه‌ای کنونی موافق نیستیم، گفت: دو سوم شهر کرمان به صورت قطعه قطعه و حاشیه‌ای ایجاد شده و این حاشیه‌ها بعدها به محدوده شهر الحاق شده اند که این کار موجب افزایش وسعت شهر تا میزان کنونی شده است.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز سه شنبه در شورای صیانت از بیت المال با اشاره به وجود برخی مناطق حاشیه نشین در کرمان، عنوان کرد: در صورتی که این مناطق حاشیه‌ای به محدوده شهر الحاق شوند در کنار آنها نیز حاشیه‌های دیگری ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شورای حفظ حقوق بیت المال جمع شده‌ایم تا مشکلات موجود را برطرف کرده و برای رفع و حل مشکلات مردم راهکار ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه قانونگذار تسهیلات و سازوکارهای دولتی و حاکمیتی را مشخص کرده است، اظهارداشت: در مواردی که دستگاه‌ها مانع اجرای برخی پروژه‌ها می‌شوند، ضمن امکان استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حوزه مدیریت اجرایی استان، دادستان‌ها نیز می‌توانند ورود کنند تا روند توسعه و خدمت رسانی در استان متوقف نشود.

بازرس کل استان کرمان نیز بااشاره به اینکه عدم همکاری برخی دستگاه‌ها یکی از معضلات استان کرمان است که موجب عقب ماندگی استان می‌شود، گفت: اینکه بخواهیم جلوی پروژه‌ای را بگیریم، ظلم است.

احمد آبیار ادامه داد: در مواردی برخی دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها برای آنکه پول بیشتری را دریافت کنند، جلوی توسعه را می‌گیرند که این موضوع ظلم به مردم است.

مدیرعامل شرکت گازاستان کرمان نیز با بیان اینکه از مجموع ۷۱ شهر استان ۵۳ مورد گازرسانی شده و ۱۷ شهر اکنون پیمانکار دارد، گفت: از مجموع ۴ هزار و ۸۰۰ روستا، ۳ هزار و ۳۰۰ مورد واجد شرایط گازرسانی است که تاکنون یک هزار و ۱۴۳ روستا گازرسانی شده و ۳۰۰ مورد تا پایان سال برنامه ریزی شده است.

منوچهر فلاح با اشاره به این مطلب که پوشش گازرسانی جمعیت شهری در استان کرمان ۹۳ درصد و در کشور ۹۷ درصد است، گفت: پوشش گازرسانی روستایی نیز در استان کرمان ۴۴ درصد و در کشور ۷۹ درصد است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۷۳ درصد از استان گازدار است که این میزان در کشور ۹۳ درصد و در این رابطه ۲۰ درصد از متوسط کشوری عقب هستیم.

مدیرعامل شرکت گازاستان کرمان با اشاره به اینکه ۶۴۰ هزار مشترک گاز در استان کرمان وجود دارد، اظهارداشت: در سال گذشته یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر کار گازرسانی در استان کرمان انجام شده است که یک رکورد به شمار می‌رود و امسال ۲ هزار کیلومتر برنامه ریزی شده است.

۷۴۴۰/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =