مخالف انتشار لیست اسامی مسوولان دوتابعیتی بودم

تهران-ایرنا- نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: مخالف انتشار لیست اسامی مسوولان دو تابعیتی بودم زیرا اعتقاد داشتم اگر این اسامی منتشر شود جامعه ظرفیت پذیرش شنیدن آن را ندارد.

جواد کریمی قدوسی در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: هم اکنون دوگانه جنگ یا صلح، با حکمت مقام معظم رهبری به گزینه نه جنگ نه مذاکره بلکه مقاومت تبدیل شده است؛ جریان انقلابی، تفنگدار بر عرشه کشتی انگلیسی، که تحت حمایت از ناو سلطنتی بود، پیاده کرد؛ جریان انقلابی به کندوی نفوذ، نفوذ کردند و در حال قلع و قمع نفوذی‌ها است، زمانی که ملکه کندو ضربه می‌بیند، فرار می‌کند و سربازانش فرار می‌کنند. سربازان حمله می‌کنند و زهر خودشان را می‌ریزند.

وی با بیان اینکه کندویی از نفوذ در کشور شکل گرفته است، گفت: ملت عزیز بدانند تمام مصیبت‌های امروز شما در این کندو مدیریت می‌شود و این کندو، کندوی جریان غرب‌گرا و نفوذ است و تا به ملکه این کندو حمله نکنید، سربازانشان نمی‌گذارند وضع شما بهبود پیدا کند و از شر این جریان غرب‌گرا راحت شوید.

نماینده مشهد ادامه داد: علت حملات به مواضع بنده و جریان انقلابی این است که به ملکه نفوذ حمله‌ور شده‌ایم لذا این نیش‌ها قابل تحمل و شیرین است؛ دیروز سوال ۲۷ نفر از نمایندگان از وزیر دفاع درباره یکی از افشاگری‌های ما در مورد کندوی نفوذ در بحث دوتابعیتی‌ها مطرح شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رحیمی پنج بار اسم بنده را در صحبت‌هایشان بردند و سوال رسمی بنده از وزیر امور خارجه در مورد نفوذ در تیم مذاکره و نقش دری‌اصفهانی و اینکه ما گفته‌ایم رئیس‌جمهور دوتابعیتی است را مطرح کردند.

کریمی قدوسی گفت: اگر ما اسمی از یک نفوذی و یا دوتابعیتی‌ها مثل دری‌اصفهانی برده‌ایم، بر اساس مستندات بوده است. طرح تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در نظام اجرایی و همسر و فرزندانشان به تصویب مجلس رسیده است، سپس هیئت تحقیق و تفحص تشکیل شد، بنده رئیس این کمیته تحقیق و تفحص بودم.

وی ادامه داد: برای بررسی مستندات با وزیر اطلاعات، مسئولان اطلاعات سپاه، وزیر امور خارجه، مسئولان قوه قضائیه و پلیس گذرنامه صحبت کردیم و از همه وزارتخانه‌ها استعلام گرفتیم تا مسئولان دوتابعیتی را شناسایی کنیم؛ این گزارش سرانجام در کمیسیون امنیت ملی قرائت شد. لیست مسئولان به کمیسیون ارائه شد و بنده تأکید کردم که این لیست نباید منتشر شود زیرا جامعه ظرفیت پذیرش شنیدن این اسم‌ها را ندارد. در همان جلسه آقای کواکبیان اصرار کردند که اسامی قرائت شود. بنده مخالف بودم.

وی افزود: با اصرار دوستان، آقای جمالی نوبندگانی اسامی این ۱۰۰ نفر را قرائت کرد. باز هم من تأکید کردم که این اسامی پخش نشود، چون به مصلحت نیست اما آقای رحیمی مصاحبه کرد و گفت اسم آقای روحانی در این لیست بوده است؛ وی لیست را نمایش داد و گفت این لیست اولی است که از مخزن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دوتابعیتی در وزارت خارجه و وزارت اطلاعات درآمده است.

وی با نشان دادن دو لیست سبز و آبی در صحن، افزود: دستگاه‌های اطلاعاتی لیست اولیه را تعدیل کردند و لیست‌هایی به رنگ سبز و آبی به کمیسیون ارائه شد. این اسامی را شخصاً به دادستان کل کشور و معاون قوه قضائیه تقدیم کردم و اقدام به پخش این لیست‌ها نکردم، اما آقایان دائماً مصاحبه می‌کردند که آقای کریمی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی است.

نماینده مشهد در مجلس شورای اسامی ادامه داد: آقای رحیمی جهان‌آبادی نیز در برنامه صبحگاهی روز گذشته در صدا و سیما اعلام کرد که آقای رحیمی گفته است رئیس‌جمهور دوتابعیتی و جاسوس است؛ من از ایشان درخواست می‌کنم که مذاکرات کمیسیون را بررسی کند. اگر من اصرار نکرده بودم که لیست پخش نشود، شما می‌توانید بنده را متهم کنید.

وی خطاب به نماینده تربت جام گفت: شما من را متهم کردید که از افغانستان آمده‌ام و جد و آبادم افغانی است؛ به دلیل اینکه بنده گفته‌ام رئیس‌جمهور دوتابعیتی است.

در این زمان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به کریمی قدوسی گفت: آیا شما این حرف را گفته‌اید.

کریمی قدوسی در پاسخ این سوال گفت: بنده چنین حرفی را نزده‌ام؛ آقای رحیمی و دیگران رفته‌اند و مصاحبه کرده‌اند.

در این زمان کریمی قدوسی قاضی‌پور نماینده ارومیه را خطاب قرار داد و گفت: همین آقای قاضی‌پور شاهد است، ۱۰ بار از من خواست که این لیست را به وی بدهم؛ بنده مخالفت کردم و ندادم. دستم را گرفت و لیست را گرفت.

نماینده منسوب به فراکسیون جبهه پایداری ادامه داد: دستگاه‌های نظارتی وزارت اطلاعات، ثبت احوال، سپاه پاسداران و شورای نگهبان، اتهامات آقای رحیمی علیه بنده را بررسی کنند؛ این اتهامات کذب محض است و شرافت ایشان را نیز زیر سوال برده است.‌

کریمی قدوسی ادامه داد: اگر یک سند مبنی بر اینکه یکی از اجداد ما برای ۷ نسل قبل در افغانستان بوده و به ایران مهاجرت کرده، ارائه کند، این سند باید پخش شود وگرنه صدا و سیما باید مذاکرات من را پخش کند؛ از دولت افغانستان می‌خواهم این موضوع را بررسی کند که اگر ما رگ و ریشه‌ای در طول تاریخ در اقوام آنجا داشته‌ایم، اعلام کنند.

وی همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی را خطاب قرار داد و گفت: شما مسئول هستید؛ من حق ندارم از این تریبون برای دفاع از خودم استفاده کنم؛ پس از جلسه نزد رسانه‌ها می‌روم و لیست‌هایی که تا امروز پخش نکرده‌ام را توزیع می‌کنم تا پیگیری‌های بعدی انجام شود.

به گزارش ایرنا، جواد کریمی قدوسی در راهرو مجلس دو لیست در اختیار خبرنگاران رسانه‌های منتسب به جریان اصولگرا داد.

وی مدعی شد که این لیست‌های اسامی افراد دو تابعیتی یک لیست آن اسامی دو تابعیتی های قطعی و محرز شده است و لیست دیگر از افراد در دست بررسی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =